Skocz do zawartości
sled

dobry i cichy wentylator do obudowy głownie na tył + przód i góra

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Szukam cichego/cichych wentylatorów do obudowy, nie wpadających w wibracje! Chciałbym uzyskać taką barwę dźwięku żeby tylko szum powietrza był słyszalny.

W jednym ze sklepów nabyłem masterfan-pro-120-air-balance. Niestety po przykręceniu go z tyłu obudowy wpada w wibracje, co dziwne dzieje się tak tylko w obudowie. Kiedy testowałem go poza obudową wszystko było w porządku. Wentylator był dobrze dokręcony, obudowa to s340 Elite, więc nie jest to byle jaka blacha. Podejrzewam że jest to wina grubości tego cienkiego plastiku wokół wentylatora, ponieważ inne wentylatory w mojej obudowie, w grubszej ramie, czyli takiej "standardowo-kwadratowej" :) nie wibrują tak jak ten.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwny przypadek - skoro nie wpada w wibrację na stole to i w obudowie nie powinien. Skoro inne wentyle w Twojej obudowie są "OK" - to ja bym w celu testu wykręcił jeden z nich i wstawił tam gdzie zamierzasz. Bo może się okazać że kupisz kolejny wentyl i będzie to samo. Może coś akurat w tym miejscu coś z obudowa jest nie tak. Test nie kosztuję Cię nic (no może 5 minut czasu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, helios128 napisał:

Dziwny przypadek - skoro nie wpada w wibrację na stole to i w obudowie nie powinien. Skoro inne wentyle w Twojej obudowie są "OK" - to ja bym w celu testu wykręcił jeden z nich i wstawił tam gdzie zamierzasz. Bo może się okazać że kupisz kolejny wentyl i będzie to samo. Może coś akurat w tym miejscu coś z obudowa jest nie tak. Test nie kosztuję Cię nic (no może 5 minut czasu).

no właśnie to dziwne, bo na początku były tam wentylatory wkręcone firmowe na stałe od nzxt i było ok, ten wentylator coolermastera na jaki się żale najpierw na górze zamontowałem i też tak dziwnie burczał, więc wziąłem go przymocowałem z tyłu żeby sprawdzić właśnie tak jak opisałeś i to samo było, a jak dotykałem go to dokładnie drga ten plastik(rama okrągła) naokoło wentylatora i mimo że ma gumowe "nóżki" wibracje nadal są wyczuwalne.

Jak go lekko ścisnąłem żeby sprawdzić czy wyeliminuje to chwilowo wibracje to było trochę znośniej , ale mimo to nadal buczał, nie wiem czy to taki badziew coolermaster produkuje, czy mi się trafił taki felerny egzemplarz.

W każdym bądź razie prosiłbym o jakieś polecenia do zastąpienia go, myślałem na be quiet wersją "low speed" tzn tą bez dopisku  high speed, noctua, chyba że jest coś innego, tylko prosiłbym o konkretne modele, ciche bo nie podkręcam kompa, a chce żeby jakaś wentylacja tam była jednak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to może trafił Ci się na prawdę felerny egzemplarz. W moich kompach są wentyle drogie i markowe i tania chińszczyzna za 5zł. Każdy nawet ten chiński gniot za 5zł jest cichy przy odpowiednich obrotach - poniżej 1000rpm to raczej żadnego wentyla już nie usłyszysz (chyba że uszkodzony).   Wiem że chcesz konkretny model ale tu nie ma co się zastanawiać - kup dowolny model firmy be quiet - w odpowiednim dla Ciebie budżecie. Jako wentyl na tył obudowy nada się praktycznie dowolny model np :https://www.bequiet.com/pl/casefans/1626

Nie podałeś ile chcesz wydać kasy, czy zależy ci na czymś dodatkowym ? Pytanie też co masz za sprzęt , jaki wentyl na procku , czy tam masz gorąco w budzie.

Zrób zdjęcie wnętrza kompa i pokaż tu.

Ale ja bym się tam nie pierniczył za bardzo. Przykładowo

https://allegro.pl/oferta/aab-silent-force-14-15-lopatek-50-mocniejszy-8db-7495597662?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Acategory&bi_c=NGE0Zjc2ZjMtNzVmMi00NDE1LTk4NTYtMTdkMTg5MzA4MTNjAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=bc8a73e8-687f-40d8-8962-85dd8d558bc1

 

Na 1200 obrotów jest słyszalny tylko jak mam głowę 20cm od kompa - a komp stoi na biurku. Jak stoi na ziemi = cisza. W kompie 6 takich wentyli.

 

https://allegro.pl/oferta/komplet-wentylatorow-corsair-sp120-high-pressure-7193674416

Ten dopiero przy 800 obrotach jest niesłyszalny - ale wydajność taka sobie - może się nadać na tył obudowy jeśli komp się nie grzeje za bardzo

 

https://allegro.pl/oferta/be-quiet-pure-wings-2-120mm-pwm-7897116424

ten przy 1000 obrotów jest niesłyszalny - wydajność ciut lepsza od poprzednika

 

 

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki helios128 za propozycje i zajęcie się tematem, zabrakło mi cierpliwości i kupiłem bequiet silent wings 3 :) ale zapisze sobie te modele jakbym miał w bliskiej przyszłości wymieniać jeszcze jakiś wentyl. Doceniam zajęcie się tematem:)
Tyle propozycji i porad, nie spodziewałem się, dzięki. Tak właśnie sobie wyobrażam idealną pomoc i zaangażowanie, myślałem że w sklepach komputerowych ktoś tak będzie doradzał, a tam nic tylko "...mam taki w takiej cenie i taki w takiej cenie..." itd i żadnych porad, normalnie jakby gostek nie pracował w sklepie z komputerami i się nie znał.
Jakby tak zawsze wszyscy pomagali na forach to by było pięknie :)
Dzięki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bequiet silent wings 3 - no i myślę że kupiłeś bardzo dobrze. A te przykłady wcześniejsze - to zdążą się zdeaktualizować zanim będziesz musiał wymieniać kolejny raz wentyl. Za parę miesięcy będą lepsze i tańsze wentyle i tych z mojego przykładu już nikt nie kupi.  I dziękuję za miłe słowa.

 

Daj znać jak efekt nowego zakupu.

Edytowane przez helios128

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.03.2019 o 12:05, helios128 napisał:

Daj znać jak efekt nowego zakupu.

No nareszcie cisza, tzn jak ustawiłem na automat to trochę głośniej było, bo się wszystkie wiatraki z 700-800 rpm na 1120 i ileś tam podkręciły, ale to tylko chwilę trwało i potem jak wróciły do standardowego trybu, jakbym kompa nie miał włączonego :) po prostu bajka :). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...