Jump to content
Sonexx

Monitor - brak sygnału po uśpieniu komputera dłużej niż 30 min

Recommended Posts

Witam,

otóż ostatnio zauważyłem, że jeśli odejdę na dłużej niż 0,5 h i komputer przełączy się w tryb uśpienia, następnie jak wrócę i chcę go wybudzić to on wychodzi ze stanu uśpienia tzn: słychać jak włączają się wentylatory, diody zaczynają świecić, a na monitorze wyświetla się brak sygnału. Pomaga tylko zresetowanie. Gdzie mogę szukać problemu, ponieważ robi się to dosyć irytujące na dłuższą metę? Dodam, że ustawiłem na "nigdy" wyłącznie dysku ale to nie pomogło.

Z góry dzięki za pomoc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co to dokładnie za sprzęt? Jaki system operacyjny? Polecam poczytać na necie jak wejść do dziennika zdarzeń systemowych i zobaczyć, czy jakieś błędy system w nim zapisal (z grubsza do dziennika dostaniesz się klikając prawym przyciskiem myszki na ikonie mój komputer lub na przycisku windows i wybierasz zarządzaj komputerem, wyskoczy okienko z wieloma opcjami typu zarządzanie dyskami itd. pośród których będzie też menu, w którym sprawdzisz wpisy logów systemowych). 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dnia 18.03.2019 o 21:30, Sonexx napisał:

Dodam, że ustawiłem na "nigdy" wyłącznie dysku ale to nie pomogło.

Dysku czy "Przełącz komputer w tryb uśpienia" na nigdy ?

Wejdź w Panel sterowania->Opcje zasilania->Edytowanie ustawień planu - zrób zrzut ekranu i pokaż jak masz ustawiony plan zasilania.

Czym masz podpięty monitor do kompa - jaki typ kabla (hdmi, DP, VGA) ?

W ramach testu podłącz inny monitor lub TV i sprawdź czy będzie to samo - czasami się zdarza że przy wybudzaniu komp wstaje ale karta grafiki nie daje sygnału na monitor i komp działa poprawnie ale monitor nie wie że ma się włączyć - czasem to wina karty grafiki a czasem monitor szwankuje. Żeby sprawdzić czy jest taka sytuacja - możesz zainstalować sobie TeamViewer na kompie i na smartfonie lub innym kompie - i gdy nastąpi ta sytuacja sprawdź czy się podłączysz teamviewerem - to będziesz wiedział że komp sie wybudził tylko monitor ma focha.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A nie możesz wyłączyć uśpienia kompa całkiem ? Czy Ci zależy żeby jednak się usypiał ? Wyłączyłeś dysk - rozumiem że w takim celu aby komp sie nie usypiał.

Jeśli Ci nie zależy to ustaw "Przełącz komputer w tryb uśpienia" na nigdy - po kłopocie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro z Tv było bez problemu - możesz ewentualnie dodatkowo sprawdzić na innym kablu. VGA jeśli masz będzie najpewniejszym wyborem. Po prostu wypróbuj inny typ kabla - byle nie hdmi. Nie wiele to da bo raczej nie będziesz korzystać   z VGA skoro masz monitor z hdmi ale w celu testu możesz sprawdzić.  A nuż widelec okaże się że to tylko kabel lub port hdmi uszkodzony.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...


Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...