Skocz do zawartości
Sonexx

Monitor - brak sygnału po uśpieniu komputera dłużej niż 30 min

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

otóż ostatnio zauważyłem, że jeśli odejdę na dłużej niż 0,5 h i komputer przełączy się w tryb uśpienia, następnie jak wrócę i chcę go wybudzić to on wychodzi ze stanu uśpienia tzn: słychać jak włączają się wentylatory, diody zaczynają świecić, a na monitorze wyświetla się brak sygnału. Pomaga tylko zresetowanie. Gdzie mogę szukać problemu, ponieważ robi się to dosyć irytujące na dłuższą metę? Dodam, że ustawiłem na "nigdy" wyłącznie dysku ale to nie pomogło.

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to dokładnie za sprzęt? Jaki system operacyjny? Polecam poczytać na necie jak wejść do dziennika zdarzeń systemowych i zobaczyć, czy jakieś błędy system w nim zapisal (z grubsza do dziennika dostaniesz się klikając prawym przyciskiem myszki na ikonie mój komputer lub na przycisku windows i wybierasz zarządzaj komputerem, wyskoczy okienko z wieloma opcjami typu zarządzanie dyskami itd. pośród których będzie też menu, w którym sprawdzisz wpisy logów systemowych). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.03.2019 o 21:30, Sonexx napisał:

Dodam, że ustawiłem na "nigdy" wyłącznie dysku ale to nie pomogło.

Dysku czy "Przełącz komputer w tryb uśpienia" na nigdy ?

Wejdź w Panel sterowania->Opcje zasilania->Edytowanie ustawień planu - zrób zrzut ekranu i pokaż jak masz ustawiony plan zasilania.

Czym masz podpięty monitor do kompa - jaki typ kabla (hdmi, DP, VGA) ?

W ramach testu podłącz inny monitor lub TV i sprawdź czy będzie to samo - czasami się zdarza że przy wybudzaniu komp wstaje ale karta grafiki nie daje sygnału na monitor i komp działa poprawnie ale monitor nie wie że ma się włączyć - czasem to wina karty grafiki a czasem monitor szwankuje. Żeby sprawdzić czy jest taka sytuacja - możesz zainstalować sobie TeamViewer na kompie i na smartfonie lub innym kompie - i gdy nastąpi ta sytuacja sprawdź czy się podłączysz teamviewerem - to będziesz wiedział że komp sie wybudził tylko monitor ma focha.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie możesz wyłączyć uśpienia kompa całkiem ? Czy Ci zależy żeby jednak się usypiał ? Wyłączyłeś dysk - rozumiem że w takim celu aby komp sie nie usypiał.

Jeśli Ci nie zależy to ustaw "Przełącz komputer w tryb uśpienia" na nigdy - po kłopocie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro z Tv było bez problemu - możesz ewentualnie dodatkowo sprawdzić na innym kablu. VGA jeśli masz będzie najpewniejszym wyborem. Po prostu wypróbuj inny typ kabla - byle nie hdmi. Nie wiele to da bo raczej nie będziesz korzystać   z VGA skoro masz monitor z hdmi ale w celu testu możesz sprawdzić.  A nuż widelec okaże się że to tylko kabel lub port hdmi uszkodzony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zaczął mi się tak zachowywać dell inspiron z win 10 pro. Po wybudzeniu z uśpienia ekranu (laptop na zasilaniu nigdy sie nie usypia, tylko ekran), monitor nie widzi sygnału na hdmi. Inny laptop, ten sam monitor i kabel - nie ma tego problemu. Winię za to windowsa, ale nie wiem co się zmieniło. Teoretycznie nie updatuje sie bez mojej wiedzy, ale nic nie wiem o updatach w tym czasie, kiedy to sie zaczęło dziać. Po restarcie, jeśli kabel jest podłączony, działa jak trzeba, tylko po uśpieniu. Ktoś jeszcze ma ten problem i go rozwiązał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...