Skocz do zawartości
Akron

Laptop za 3500zł.

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

Chciałbym kupić laptopa do kwoty podanej w temacie. Kupować będę w tym tygodniu. Trafiłem na "ankietę jak napisać prośbę o polecenie laptopa", więc pozwolą Państwo, że pójdę według niej:

- przeznaczenie: student 20+, surfowanie po necie i oglądanie filmów (na laptopie nie będzie nic grane, od tego mam komputer stacjonarny - karta graficzna lapka nie musi być potworem ;)),

- windows: jak najbardziej dołączony do laptopa!

- matryca: od 14,5" do 15,6". Waga nie ma znaczenia, w granicach rozsądku.

- dysk: z racji na przeznaczenie preferowałbym SSD (lubię, jak się nie zacina)

- bez akcesoriów dodatkowych, jeśli chodzi o długość używania - nie wiem, pewnie aż się nie zepsuje :D

- oczekuję długiej i wydajnej pracy laptopa

- na jakości matryc się nie znam szczerze mówiąc, oczywiście interesowałby mnie  najlepsza jakość w stosunku do ceny, zdam się na ekspertów (was :)), żadnych prac na zewnętrznym ekranie nie rozważam,

- gdzie będzie używany: wszędzie. uczelnia, dom, łóżko, samochód, samolot - praktycznie każde miejsce, gdzie nie ma komputera stacjonarnego,

- osobiste preferencje: posiadam starego laptopa HP (oraz voucher na lapka) dlatego prosiłbym raczej o lapki tej marki. Cena podana w temacie to cena bez vouchera (a więc nie chcę lapków za 3900, aby voucher je zbił do 3500).

- aktualnie brane pod uwagę modele: znalazłem tylko temat do lapka za 3k i polecono tego: https://www.x-kom.pl/p/470356-notebook-laptop-156-hp-pavilion-15-i5-8265u-8gb-240-win10-ips.html , jednak chyba 500zł większy budżet robi różnicę, dlatego raczej zdaję się w tym wypadku na was :)

Mam nadzieję, że jeszcze ktoś tu zagląda! Pomocy! :)

Edytowane przez Akron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew. Skłaniam się ku pierwszemu, ponieważ drugi jakoś za bardzo mi podchodzi pod laptop gamingowy + nie podoba mi się design. Alternatywy raczej odrzucę (jak już pisałem - wypadałoby wykorzystać voucher ;)).

Mam jeszcze prośbę o podanie modelu alternatywnego (też HP) z nieco większą przekątną (nie wiem jaka jest "następna" po 14" opcja - 14,5"? tak żeby był w przedziale 14,5-15"), tak dla porównania tylko (czy bardzo stracę na wydajności wybierając troszkę większy model?). 

Czy te "nowsze" laptopy miewają problemy z chłodzeniem? Mam starego Asusa (U36J) i po trzymaniu go na kolanach przez godzinę można jajka sadzić :)

Edytowane przez Akron
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem pierwszego HP poleconego przez FxJ ale popracowałem na nim dosłownie pół godziny. Dziś oddałem. Otwory do chłodzenia z dołu powodują, że lapek bardzo mocno się nagrzewa, nawet na płaskiej powierzchni (na biurku już miał bardzo ciężko, jak wziąłem na kolana to wystarczyło dosłownie 5-6 minut, żeby zaczął prawie parzyć). Na dodatek chłodzenie chodzi jak odkurzacz/lądujący helikopter. Czy w tej cenie znajdzie się jakiś HP (do 3,5k) lub laptop innej marki (do 3k) z cichym i wydajnym chłodzeniem? (najlepiej żeby otwory były z boku - mój poprzedni laptop to Asus X550V i dużo mogę o nim powiedzieć, ale chłodzenie jest rewelacyjne - nawet na łóżku, kołdrze praktycznie go nie słychać).

 

edit: internet mówił, że takie nagrzewanie może być spowodowane nieaktualnym BIOS'em, co oczywiście sprawdziłem. To nie jest przyczyną.

Edytowane przez Akron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, pominąłem ten temat, jednak nie ze względu zaniedbania. Musisz zrozumieć, że jestem kompletnym laikiem jesli chodzi o elektronikę i dla nas, ignorantów ;), chodzi o to, by kupić laptopa i go używać, a nie kupić i potem go doprowadzać do stanu używalności, bo każda ingerencja w "elektronikę" kojarzy się z zaawansowaną pracą i możliwością spartolenia czegoś bezpowrotnie ;).

Dodatkowo nawet zaraz po włączeniu lapka (a więc przed nagrzaniem) chłodzenie było nadzwyczaj głośne w porównaniu do starego. 

Jeśli chodzi o grafikę - w życiu na tym lapku nie odpaliłem żadnej gry. Filmy w 1080p/BluRay chodziły bez zarzutu i gdyby nie to, że się po prostu rozsypuje i na naprawy trzeba było wydawać coraz więcej pieniędzy, posłużyłby jeszcze pewnie dobry rok. Szybki (na moje potrzeby) dysk i cicha praca. 

Czyli mówisz, że kupując nowego laptopa nie mogę w moim przedziale cenowym znaleźć takiego, który będzie cichy jak poprzedni? Czy chociaż istnieje jakiś, który nie będzie chodził jak ten? (Nie wiem czy ja miałem jakiś dziwny/wadliwy model, czy co, naprawdę, po włączeniu brzmiał jakby wiatrak tarł o obudowę - kolejny powód dla którego uznałem, że cała procedura undervoltingu nie ma sensu.)

Edytowane przez Akron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Menedżerze zadań w zakładce "wydajność" sprawdziłem kiedy już mocno się zagrzał, ale nie zobaczyłem jakichś wartości wyższych niż 9-13%. Myślisz że przyczyną mógłby być taki bug? Nawet nie przeszło mi przez myśl, że fabrycznie nowy laptop może zawierać takie "ficzery". Tak czy siak do tego samego modelu chyba nie wrócę - może to głupie, ale po prostu się zraziłem, szczególnie że nawet stojąc na biurku wydawał z siebie dość głośne dźwięki, nie mówiąc już o przeniesieniu na kolana, w ktore zwyczajnie parzył. Dlatego też proszę, jak wyżej, o jakieś alternatywy (w budżecie również podanym z 2 posty wyżej).

Kiedy to się stało pomyslałem o tym, co napisałeś wcześniej, czyli o kupieniu podstawki chłodzącej, tylko w moim przekonaniu skoro laptop bez żadnego obciążenia chodzi głośno, to wątpię, by ona cokolwiek dała (oczywiście niższą temperaturę, ale jeśli on nawet w niskiej buczy, to chyba nie ma sensu).

Edytowane przez Akron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety na drugie pytanie nie jestem w stanie odpowiedzieć. Na pierwsze - mam wrażenie, że działały oba, ale nie sprawdziłem tego (da się w ogóle bez programu?), ponieważ po przyłożeniu dłoni do spodniej części obudowy po obu stronach było równomiernie czuć ruch powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat, ponawiam pytanie - czy mogę prosić o alternatywy ( jakiś HP (do 3,5k) lub laptop innej marki (do 3k))? Prosiłbym o kilka. Fajnie by było gdyby stawiając laptop na biurku nie zatykało się tych dziurek na powietrze (jak to miało miejsce z tym HPkiem). Oczywiście, tym razem dużo dokładniej sprawdzę czy "buczy" zanim kupię.

Edytowane przez Akron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szumiał. Masz rację, ciężko będzie sprawdzić w tych samych warunkach...

W takim razie jeśli ten Omen to jedyny porządny (a nie "taki sobie") HP, to może coś innej marki do 3k? Czy jeszcze jakieś HP do 3,5k są warte uwagi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że podany przez Ciebie na samym początku Omen od razu mnie odrzucił, głównie designem, dlatego wziąłem tego felernego Paviliona (poleconego jako pierwszy Twoj link). Więc omen tak czy siak by odpadał. Przejrze te co podałeś - jeśli nie są dużo gorsze od tego Paviliona to przynajmniej może wentylacja będzie na +. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27

Omen to laptop do gier. Chcesz płacić za wydajną dedykowaną kartę graficzną Nvidia GeForce GTX, która nie jest Ci potrzebna. Zobacz sobie nowego Acera Aspire na dobrej matowej matrycy IPS FULLHD 15,6". Laptop ma wydajny procesor i5 4 rdzenie / 8 wątków, kartę graficzną MX 250 8GB RAM, szybki dysk SSD o poj. 512GB z zainstalowanym systemem. Jeżeli laptop nie będzie używany do gier, to możliwości karty MX250 nie zostaną wykorzystane, aczkolwiek cena karty MX jest niższa od karty GTX a co za tym idzie niższa jest również cena laptopa. 

Acer Aspire 5 i5-8265U/8GB/512/Win10 MX250 Srebrny - 3249zł 

Z mniejszych laptopów 14" warty uwagi jest polecony już wcześniej Acer Swift. Wersja z dwoma dyskami SSD 240GB + 1000GB HDD jest o 50zł droższa od ww. wersji z jednym dyskiem, więc moim zdaniem warto dopłacić do wersji z dwoma dyskami, ponieważ zawsze dobrze jest mieć drugi dodatkowy dysk na dane. 

Acer Swift 3 i5-8250U/8GB/240+1TB/Win10 - 3149zł 

Swift 3 w wersji powyżej jest wyposażony we wszystko, czego potrzebujesz, procesor czterordzeniowy ósmej generacji, który jest jednym z najlepszych na rynku i doskonały do użytku, 8 GB RAM dla płynnej pracy wielozadaniowej, dobra pamięć SSD 256 GB dla szybszego rozruchu i ładowania, 14-calowy ekran Full HD IPS, który jest niezbędny w tym przedziale cenowym, wysoka jakość wykonania, długi czas pracy baterii, bardzo dobre zarządzanie ciepłem, podświetlana klawiatura, lekki , całkowicie metalowa konstrukcja, podświetlana klawiatura i do tego jest w bardzo dobrej cenie. 

 

 

 

Edytowane przez pablo27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyrwałem tego drugiego na promce - pierwsze wrażenie super. Cichutko pracuje nawet położony na łóżku, w przeciwieństwie do tamtego HPka. Dużo bardziej obiecujący. W razie problemów będę pisać ;) Dzięki wielkie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...