Skocz do zawartości
Firedash

Kontroler wentylatorów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałbym kupić jakiś kontroler do wentylatorów, ale taki, żeby po wpięciu go do płyty móc bez problemu ustawić w systemie krzywe wentylatorów zamiast zmieniać je jakimiś przyciskami przy kontrolerze. Nie wiem za bardzo jak to działa, bo nie używałem takich akcesoriów i nie mam pojęcia czy da się sterować w ten sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z drogich i wszystko mających to tylko Aquacomputer.

Chodz przypuszczam że Twoja  płyta ASUS PRIME X470-PRO spokojnie sobie z tym tematem poradzi i nie potrzebujesz zewnętrznego kontrolera

Wiem że płyty nie szukasz - ta Twoja z tego co widze ma profilowanie wentyli - wiec jeden kabelek do cpu fan na płycie + hub fan na 6 wentyli - i masz swoje sterowanie i na płycie tylko jeden kabelek. Przy zewnętrznym kontrolerze będziesz miał wiecej niż jeden kabelek - wiec uważam że jeśli chodzi o estetykę lepiej wyjdziesz podpinając 6 wentyli do plyty

CPU-fan-hub-3pin-4pin-PWM-CPU-fan-fan-po

uefi-screen1.jpg

 

Edytowane przez helios128

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@helios128 Myślę właśnie jeszcze nad takim hubem i zastanawiam się jaki efekt będzie miało podłączenie do tego zarówno wentylatorów 3 pin jak i 4 pin PWM.

https://www.morele.net/phanteks-hub-do-wentylatorow-ph-pwhub-01-661685/

Chyba kupie taki hub, podłącze do niego 5 wentylatorów, a jeden który ma PWM bezpośrednio do płyty.

Edytowane przez Firedash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hym trochę słaby pomysł - bo nie osiągniesz płynnej regulacji wszystkich 6 wentyli (zależy jeszcze od wentyli) - w najgorszym scenariuszu będzie tak że 3 wentyle będą się kręciły z inna prędkością. Ustawisz w profilu że przy 30 stopniach cpu wentyla mają się kręcić na 800 obrotów - a w efekcie 3 będą się na 800 kręciły a 3 na 1200. Ale to skrajny przypadek. Zdecyduj się na sterowanie albo PWM albo prądem. Na płycie masz wejscie na CPU FAN 4 pinowe czyli PWM - to ja bym 6 wiatraków na 4 piny kupił.

 

Na płycie masz więcej niż jedno wejście CPU FAN - może kup dwa huby - do każdego podepnij tylko 3 wentyle. To se w biosie dwa profile wgrasz na każdy hub oddzielnie. W sumie to będzie bardziej elastyczne rozwiązanie - da Ci większe możliwości konfiguracji.

Edytowane przez helios128

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...