Skocz do zawartości
Forge

Jeden wentylator nie działa w laptopie HP Omen 15-AX050NW

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio chciałem przeczyścić mojego laptopa HP Omen 15-AX050NW w środku, a z braku odpowiedniego sprzętu przedmuchałem go pompką do opon samochodowych z założoną igłą do pompowania piłek aby ciśnienie powietrza było większe. Wtedy też uruchomiłem laptopa ze zdjętą pokrywą aby zrobaczyć czy wentylatory działają. W laptopie mam dwa wentylatory ułożone koło siebie przy otworze wentylacyjnym. Ku mojemu zaskoczeniu przy samym starcie oba wiatraki ruszyły ale po może jednej sekundzie od uruchomienia laptopa jeden sie zatrzymał a dalej działał tylko drugi. Jeden z tych wiatraków był zakurzony a drugi dużo mniej. I teraz moje pytanie czy to może być spowodowane tym że coś popsułem przedmuchując laptopa (w tym też wentylatory) zwykłą pompką a nie sprężonym powietrzem? Czy to po prostu ten jeden wiatrak był zepsuty od dłuższego czasu? A może to tak ma być że drugi wiatrak uruchamia się tylko przy obciążeniu?

Edytowane przez Forge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Skąd utarło się, że w laptopach/PC są wiatraki, nie mogę zrozumieć.

Wiatraki są na polach, względnie na morzu - w urządzeniach są wentylatory.

Ustalając ten fakt, co do pracy wentylatora nr 2 -> tak, może włączać się tylko pod obciążeniem, to normalne zjawisko. Jakby coś było nie tak, to nie włączyłby się w ogóle/słyszałbyś zatarte łożysko.

Dla 100% pewności odpal sobie wbudowaną w lapka diagnostykę - co jak co, ale problemy z wentylatorami tego typu rzeczy potrafią wykryć :D

https://support.hp.com/us-en/document/c04499777

Pzdr

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam problem w tej kwestii... jest to bardzo uciążliwe, bo komp bardzo się grzeje i buczy. Już mój stary komputer 7 letni lepiej się zachowywał :( samemu go rozkręcić i ogarnąć czy oddać do serwisu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...