Skocz do zawartości
amane2142

Wymiana Komputera do 5000PLN + monitor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po spaleniu się grafiki oraz monitora postanowiłem pozbyć się mojego starego komputera o parametrach:

Procesor: i7-960,

Płyta główna: Asus Sabertooth X58,

Ram: 4x 2GB DDR3 2133 10-11-11-30

Grafika: Asus Radeon HD 6670 1GB z chłodzeniem pasywnym,

Zasilacz: Chieftec bps-650c,

Obudowa: Fractal Define 3R z fabrycznymi wentylatorami,

Dysk SSD: Crucial MX500 500GB

Dysk HHD: HD082GJ, HD321KJ

Wydaje mi się że części takie jak zasilacz obudowa dyski są w dobrym stanie więc mogły by zostać. Na zakup sprzęt chciałbym wydać 5000 PLN, a to co dostanę ze sprzedaży pozostałości przeznaczę na zakup monitora. Co do przeznaczenia komputera to będzie wykorzystywany do gier oraz programowania, zależy mi głównie na wydajności. Z dodatków mogą się przydać się jakieś dodatkowe wentylatory. W razie pytań bądź nie jasności doprecyzuje swoje słowa. Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś może proponowane zestawy na marzec ze strony głównej? Warto mieć jakiś punkt początkowy, który doprecyzujesz pod Twoje indywidualne preferencje ze specami z forum. 

https://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_marzec_2019?page=0,10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.

i5-9600k

Thermalright Macho Rev. B

MSI z390 MAG TOMAHAWK 

Corsair Vengeance LPX, DDR4, 16 GB,3000MHz, CL16 

RTX 2070 Zotac MINI 8GB  (5lat gwar.) 

cena  4820zł

2.

Albo zamiast i5 + rtx2070  zamiana na :

i7-9700k i Zotac GeForce RTX 2060 Twin Fan. (wybrałbym taką opcję i kartę wymienił za rok lub dwa)

SSD/HDD , zasilacz, obudowę masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie niezły pomysł by wybrać teraz i7 koszyk kształtuje się wydaje mi się całkiem przyzwoicie jako że zostało trochę jeszcze do granicy 5k to może da się coś dobrać co pozwoliło by albo trochę obniżyć trochę temperaturę. Zastanawiam się czy nie lepiej było by wstawić mocho x2 2 wentylatory lepiej poradzą sobie z odprowadzaniem ciepła. i czy polecili byście jeszcze jakieś wentylatory do obudowy w wymiarach 120 i 140? a koszyk kształtował by się tak https://www.morele.net/komputery/chlodzenie-komputerowe/chlodzenie-cpu-633/,,,,,914,,,0,,,,20584O1026393/1/?konfigurator=konfigurator-zestawu-komputerowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel i7 9700k -1 885 zł

Gigabyte Z390 Gaming X - 589zł

Pamięć G.Skill Ripjaws V, DDR4, 16 GB,3200MHz, CL14 -817 zł[samsung Bdie doskonale sie kreci] lub tańsze pamięci 2x 8 GB HyperX 3333 CL16 -474 zł[te rowniez sie trafiaja na bdie ale nie zawsze]

MSI GeForce RTX 2070 ARMOR 8G 8GB GDDR6 - 2 345 zł

 

Jeśli nie będziesz się bawić w podkręcanie[moim zdaniem nie warto!] można zaoszczędzić i wziąć jakąś płytę na chipsecie B360, jeśli krucho z kasą. Jak natomiast będziesz się bawić w OC, albo po prostu kupisz czy też masz dobry cooler CPU to warto zostać z tym gigabytem. 

 

Sorry za wcześniejszy post przeczytałem tylko nagłówek i nie widziałem że zostawiasz sporo gratów, przez co można wcisnąć I7 cenowo. 

 

 

Edytowane przez RainingTacco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...