Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

tak jak w temacie zamierzam nabyć dysk przenośny HDD 2,5" 1TB na magazyn danych. Szukam urządzenia małego, poręcznego i oczywiście w miarę niezawodnego. O ile wizualnie potrafiłbym sobie dobrać sprzęt, o tyle pod względem możliwości i parametrów nie mam zbytniego rozeznania. Dysk miałby docelowo współpracować z aluminiowym laptopem, dlatego chciałbym coś o podobnym designie. W sieci wyszukałem takie modele:

1. Toshiba Canvio Premium
2. Toshiba Canvio ALU
3. Silicon Power Armor A75
4. Transcend StoreJet 25C3
5. Adata HDD HC660
6. Seagate Backup Plus Slim
7. Lacie Porsche Design
8. WD My Passport Ultra

Z tego co zauważyłem produkty SP, Lacie i WD niedawno weszły do sprzedaży i wyposażone są w nowe złącze USB-C na obudowach, natomiast cała reszta ma starszy typ kontrolera micro-B SuperSpeed. Niektóre urządzenia mają w całości wykonaną obudowę z aluminium, w innych tylko góra jest z ALU, a spód z plastiku. Najstarszą konstrukcją w zestawieniu chyba jest dysk firmy Adata. Pytanie teraz co jest w środku, które urządzenie wybrać i czy warto za to zapłacić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W środku są zwykłe dyski HDD - cokolwiek tam siedzi nie jest szybkie. Ja bym wybrał WD My Passport Ultra. I na pewno z portem usb-c - jeśli masz w lapku taki sam port. Do powolnego kopiowania się nada. A oprogramowanie WD jest dość fajne - można szyfrować lub zrobić automatyczny backup. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.03.2019 o 10:44, helios128 napisał:

W środku są zwykłe dyski HDD - cokolwiek tam siedzi nie jest szybkie. Ja bym wybrał WD My Passport Ultra. I na pewno z portem usb-c - jeśli masz w lapku taki sam port. Do powolnego kopiowania się nada. A oprogramowanie WD jest dość fajne - można szyfrować lub zrobić automatyczny backup. 

mylisz się w większości to prawda ale nie jeśli chodzi o wd passport one nie mają już od pewnego czasu interfejsu sata i przejściówki na usb, usb jest lutowane bezbośrednio do dysku i jak coś padnie to kaplica...

 

a odnośnie dysków przenośnych to wybrałbym trancend 25m3 dla bezpieczeństwa danych (w środku były dyski wd choć mogło się to zmienić z któraś dostawą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Rozeznałem się trochę w temacie na własną rękę i wychodzi na to że:

WD My Passport Ultra to najdroższe urządzenie spośród wymienionych, pojawił się na rynku w 2018r., jest dosyć głośny i ma problemy z podłączeniem przez firmowy przewód USB-C i adapter USB-A z komputerem (występują jakieś luzy czy coś w tym rodzaju). Lutowane USB?

Nieco tańszy Transcend 25C3 jest cienki, ma tylko ok. 9mm, ciekawe czy w takiej obudowie się nieprzegrzewa, nie wiadomo co w nim siedzi (Seagate?) i czy oprogramowanie Elite Managment Software jest cokolwiek warte.

Dyski Toshiby mają dobra opinie z tego co słyszałem. Droższy wariant ma stopki, irytującą diodę i szmaciane etui, natomiast  tańszy jest cały za aluminium - żeby lepiej ślizgać się po biurku? Dołączone oprogramowanie zabezpieczające może zaszyfrować dane na amen w przypadku, gdy zrobimy sobie reinstalacje Windowsa, a zapomnimy zrobić kopii oprogramowania choćby na pendrivie. Producent nie przewidział downloadu aplikacji z ze swojej strony i podobno nie udostępnia nawet odpłatnie.  Czyli albo nie używać softu albo używać z rozwagą.

Lacie to podobno teraz marka premium Seagate, ma w środku ich dyski, w testach jakie czytałem narzekano na niski zapis i odczyt danych coś ok.70 -80 MB/s. Poza tym Porsche Design to chyba bardziej China Design. Ostre krawędzie obudowy mogą pokaleczyć dłonie, nie ma żadnych nóżek na spodzie osłaniających ładną albuminową obudowę przed otoczeniem. Dzięki czemu możemy zebrać piękną kolekcje rys i wgłębień idealnie pasująca do tak ładnego urządzania - jak pięść do twarzy.

Seagate Backup Plus ma minimalistyczną stylistykę, niezłe oprogramowanie, no i Seagata w środku. Jest to chyba to najczęściej kupowany model spośród wszystkich wymienionych dysków, senior wśród wymienionej konkurencji, zadebiutował w 2015r. na targach CES. Obecnie w sprzedaży jest jego wersja po liftingu. W środku dysk Sata i przejściówka USB - chyba? Gwarancja tylko 2 lata. Konkurencja daje rok więcej.

Silicon Power A75 to ciekawa konstrukcja, full ALU, łatwa w demontażu,  zamknięta na cztery śrubki typu Torx, brak nóżek, w środku siedzi Seagate i przejściówka Sata - USB, dołączone jest podobno gówniane oprogramowanie (cytuje: "aplikacja do zarządzania dyskiem, działa i wygląda jakby stworzył ją początkujący informatyk po imprezie, nawalony w 3D...") - dobrze że nie w 4K  ; -).

Najtańszy dysk z listy Adata HC 660 - to koncepcja podobna do urządzenia SP (nie wiem kto od kogo ściągał), tylko góra jest obudowana w aluminum, dół z plastiku, w środku najprawdopodobniej Seagate?,  oprogramowanie HDD to Go - mierne?

 

Pomijając drogi dysk WD, który ma swoje ułomności i kiepsko wykonane Lacie, pytanie co wybrać. Droższe i mniej awaryjne Toshiby, tańszego Seagata czy Adate z 3-letną gwarancją? Może samemu coś złożyć?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

transcend ma 3 lata gwary (przynajmniej tyle powinny mieć ale jak to u naszych januszków to trafiają sie sklepy z 2 latami) nawet jeśli w środku są standardowe dyski wd które normalnie mają 2 lata gwary, do tego nie kosztują ekstra jak toshiba canvio premium

ale jak już napisałem wybrałbym model odporny na uszkodzenia wymieniony wyżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...