Skocz do zawartości
Eler

Zasilacz Cosair VS550 550W i Gigabyte Radeon RX 580 Gaming 4GB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, 

zanim zdecydowałem się na założenie nowego wątku postanowiłem przekopać Internet w celu znalezienia informacji na temat problemu, który próbuje właśnie rozwiązać.

Mój problem polega na tym, że kilka dni temu padła moja wysłużona karta graficzna GTX 660 Ti od Asusa (TI-DC2T-2GD5).

W związku z tym chciałbym kupić nową kartę graficzną. Mój wybór padł na Gigabyte Radeon RX 580 Gaming 4GB. 

Jednak zastanawiam się czy mój zasilacz Cosair 550VS 550W poradzi sobie z takim GPU. Zasilacz ma już na karku blisko 5 lat pracy. 

Moja dotychczasowa konfiguracja: 

MOBO: MSI B75-G43A
CPU: Intel I5 3350p 3.1 GHz
GPU: Asus GTX 660 Ti DC II
RAM: 8 Gb Patriot DDR3 1333 MHz
SSD: 1 TB Micron SSD M1100
PSU: Corsair VS 550W ATX

Budżet: 550 - 800 zł 

P.S. Ewentualnym bottlebeck'iem się nie przejmuje, ponieważ w listopadzie będę wymieniał resztę podzespołów.

Edytowane przez Eler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie z tym GPU zużywasz 386W. Jak posadzisz zamiast tej 660 radka 580 to zestaw pobierze 421W.
Są to wyliczenia teoretyczne i z kalkulatora ale poruszasz się mniej więcej w tej granicy... Z tego co czytam o tym zasilaczu to przy 420W ma już pod górkę... ale sam bym spróbował...
Od siebie polecam ten kalkulator...:
https://outervision.com/power-supply-calculator

 

Edytowane przez bahus
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, że zasilacz ma już swoje lata i konieczność balansowania na granicy możliwości tej konstrukcji skłaniają mnie ku zakupowi czegoś nowszego i mocniejszego. 

Dziękuję za odpowiedź ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...