Skocz do zawartości
joorvishoon

MSI B450 - dziwne zachowanie sprzętu pod USB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem i trochę czacha paruje, może ktoś pomoże.

Mam płytkę msi b450i gaming plus ac. Na niej windows 10 64 bit, chociaż to może być mało znaczące. Mam też dysk na m.2 PCI-e x4, co pewnie jest jeszcze mniej znaczące, ale zajmuje I/O, więc wspominam.

A teraz do rzeczy:

Kupiłem sobie Prosonus Audiobox (interfejs audio do home recordingu, zgodny z USB 2.0). Jak podpinam go do któregokolwiek portu USB na płycie głównej (nieważne czy 2.0 czy 3.1) to sprzęt zaczyna migotać w systemie - co chwilę się pojawia albo znika z systemu, tak mniej więcej raz na 2-3 sekundy następuje "reset". Kabel jest w porządku, port na Audioboxie też, na mobasie chyba też (ten sam port działa np z drukarką i nie ma problemu). I teraz sztuczka - jak go podepnę do portu USB 3.0 na obudowie - działa bez problemu. Tym samym kablem, ten sam mobas, ten sam system.

Zgłupiałem kapkę. Czy ktoś ma pomysł co można by tu sprawdzić i gdzie, żeby wykminić co nie działa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniałem - inny zachowywał się tak samo (wziąłem kabel od drukarki, z drukarką ani kablem nie było nigdy problemu). Za to na porcie frontowym nie było żadnych problemów z oryginalnym przewodem. Tak więc wydaje mi się to dość nieprawdopodobne, żeby za to zamieszanie odpowiadał przewód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, czyli co, wychodziło by że porty na płycie głównej mogą nie dawać dostatecznej ilości energii? Ten kabel nie jest jakiś przerażajaco długi, ma jakieś 50cm.

 

Czyli mogło by pomóc np podłączenie tego urządzenia przez podwójne złącze usb czy coś?

 

Swoją drogą to dziwaczne, jeśli standard jest usb 2.0 to zapotrzebowanie na prąd nie powinno być zbyt duże...

Edytowane przez joorvishoon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak miałem z kilkoma sprzętami. Zwykły gwizdek do Corsair VOID Wireless czy nadajnik od pada XBOX One potrafił mi szaleć. Niektóre sprzęty zwyczajnie gryzą się na jednym komputerze z USB 2.0 a na innym chodzą bez problemu. Sprawdzałem u córy i wszystko latało. U mnie inna sprawa że mam zajęte 22 porty USB ale jednak... nieraz nawet kamera od rifta potrafiła się zgubić mimo że była na USB 3.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...