Skocz do zawartości
Pabblo115

Obudowa do półpasywnego zestawu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Szukam obudowy do półpasywnego zestawu. Części na tą chwilę  to:

Zalman z3 plus (straszny piekarnik), trzeba zdejmować boczny panel przy obciążeniu

xfx rx 580 półpasywny

i5 3570k 

thermaltake contac 30 - chłodzenie cpu 

seasonic focus plus gold 650w (półpasywny)

msi z77a- g43

sandisc ultra II 120gb, toschiba p300

8gb ddr3 corsair vegance 1600mhz 

Chodzi mi o ciszę kiedy przeglądam internet, oglądam filmy itp. Procesor, płytę i ramy będę pewnie  wymieniał kiedy wyjdą nowe ryzeny.  Obudowa przydała by się już teraz przez temperatury i kurz, ponieważ  zdejmuję boczny panel przy dużym obiążeniu.

Myślałem nad armisem ar7, a może macie jakieś inne propozycje w kwocie ok 400 zł 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postawiłbym na Fractala

https://www.morele.net/obudowa-fractal-design-define-c-tg-czarny-fd-ca-def-c-bk-tg-1516956/

 

O tej obudowie są powtarzalne info że jest dobrze spasowana i wyciszona.Oczywiście wymagane było by mieć dwa dobre wentylatory.Nie wiem czy te Fractala są oki bo to akurat bywa losowe u Fractala.Jednak moim zdaniem jedne dobry wentylator 140 mm z przodu i jeden 120 z tyłu skręcone na minimum obrotów powinien zapewnić ciszę na optymalnym poziomie i odpowiednią cyrkulację powietrza w środku.

 

Nie pisałeś czy napę DVD używasz.Wtedy ten Fractal odpada  

 

 

Edytowane przez Kronan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postawiłbym na SilentiumPC Armis AR7X TG RGB SPC213. Obudowa Midi-tower, chłodzenie bardzo wydajne. Z przodu 3 wentylatory, z tyłu jeden, dzięki czemu wentylacja jest skuteczna. Są to wentylatory Sigma HP Corona RGB 120 mm. Konstrukcja jest dwukomorowwa - jedna strefa dla zasilania i dysków, druga dla reszty podzespołów. W testach wypada dość dobrze - i cicho. Załączam test z wavepc https://www.youtube.com/watch?v=-uEyZEs3mEs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem armisa ar7 tg bez ledów poniżej 300 zł  i jestem bardzo zadowolony, zmieniłem też wentylator chłodzenia  na  https://www.morele.net/arctic-f12-pwm-rev-2-afaco-120p2-gba01-622366/  obroty minimalne to 230rpm. W spoczynku jest praktycznie niesłyszalny. Teraz najgłośniejszym elementem pc jest dysk hdd :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...