Skocz do zawartości
-awaw24-

Czy ten RAM będzie pasować do Płyty ?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ten RAM będzie pasować do Płyty ?

RAM - /https://www.morele.net/pamiec-g-skill-aegis-ddr4-16-gb-3000mhz-cl16-f4-3000c16d-16gisb-941200/

MOBO - https://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-ga-a320m-s2h-a320-ddr4-sata3-usb-3-1-gen1-uatx-1669397/

CPU - Ryzen 5 2600

Na stronie Gigabyta nie znajduje się w QVL, ale wydaje mi się że powinien działać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz większego budżetu, aby dołożyc do płyty z czipsetem ab350 / b350 / b450?

a320/ab350/b350 mogą wymagać aktualizacji biosu przed włożeniem doń ryzena 2600.

Na a320 nie podkręcisz procesora, jeśli o tym nie myślaleś teraz, to w przyszłości możliwość OC bez zmiany płyty byłaby atutem, gdybyś zainteresował się wyższym czipsetem.

 

Nie wiem, czy czytałeś w opiniach nt tej płyty - gskill aegisy dopiero po wgraniu nowego uefi/biosu F24 pozwolił wystartować pamięciom na xmp 3000MHz/cl16.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem też nad Gigabyte B450M DS3H poza możliwożcią OC i 2 USB więcej nie dostrzegam więcej różnic, naradzie nie planuje podkręcać a za jakieś 2/3 lata wyjdą DDR5 i myślałem by ewentualnie wtedy wymienić płytę (gdyby mnie naszła ochota na OC).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...