Skocz do zawartości
Sinhost

Laptop 17", nie do gier, powyżej FHD, wysoki gamut

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :-)

Szukam laptopa i nie ma co kupić :-(

Wydawałoby się proste wymagania: ekran 17", rozdzielczość powyżej FHD (najchętniej z proporcjami 16:10 np. 2560x1600), dobre odtworzenie kolorów (gamut 100), karta grafiki zintegrowana z procesorem, CPU 8 wątków. RAM i dysk nie mają znaczenia, o ile można wymienić. Waga i grubość nieistotne.

Najbliższe, co znalazłem, to LG Gram 17. Niestety, LG w Polsce nie sprzedaje, a to za drogie, żeby ciągnąć z USA.

Znaleźliście coś podobnego w Polsce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przywykłem do pracy na laptopie do tego stopnia, że korzystanie z PC czy zewnętrznego monitora i klawiatury jest dla mnie niewygodne. W dodatku część programowania w trasie, na miejscu u klienta, itd. Stąd te kombinacje :-) A 17" z podwyższoną rozdzielczością dlatego, że do wygodnego programowania potrzebuję dużego ekranu, z możliwie dużą ilością wyraźnych literek i obszernym miejscem na wszelkie możliwe GUIo-przydasie.

Poszukałem w międzyczasie w polskich sklepach, bez wydajnego dGPU nic nie ma. Ze słabszym są, tylko rzadko ponad FHD. Możliwość modyfikacji (czyli np. zmiany matrycy) oferuje np. HP, ale znów w USA :-( W Polsce sklepy z konfiguratorami laptopów to na razie tylko Dream Machines i Hyperbook znalazłem (pochodne Clevo-kadłubków). Szukam dalej...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na amazonie pojawiły się niedawno 15'  więc możliwe, że i 17 się pojawią.

 

Zawsze można kupić HP ZBook 17 G5 spełnia twoje wymagania.

Edytowane przez Setnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...