Skocz do zawartości
xdziadek

Procesor, ramy, płyta główna, za około 2000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, powoli odświeżam komputer, trzeba go wzbogacić w bebechy. Potrzebuję pomocy z doborem sprzętu.
-Posiadam, przyzwoitą kartę graficzną MSI GeForce GTX 1070 TI.
-W zasadzie to potrzebuję reszty
Komputer ma mi służyć do gier zarówno jak i do montowania filmów, czy innej pracy.

Potrzebuje zestaw Płyta główna, procesor, ramy, + zasilacz około 2500zł

Procesor myślałem nad Ryzenem 2600x ew. intel i5 9600k bądź coś z i7
 Ramy 16 GB minimum 3400 Mhz (pomyłka wkradł się chochlik)
Płyta z zasilaczem dopasowana żeby to wszystko współgrało.

Co możecie polecić? Chciałbym, żeby ładnych lat taki zestaw mi podziałał.

Edytowane przez xdziadek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij o I5K ( o I7 już nie mówię ) w tym budżecie .

Do 2k zł to I5 9400F ( ~760 zł ) + MSI B360 Pro VDH ( 330 zł ) + G.Skill Aegis 2x8GB DDR4 3 000 mhz CL16 ( 410 zł ) .

Opcjonalnie płyta na Z370 / Z390 np. Asus Prime Z370-P II za 453 zł jak chcesz w pełni wykorzystać ram szybszy niż 2 666 mhz i/lub mieć bazę pod przyszłe wstawienie I5K / I7K .

W jakim stopniu będziesz grał a w jakims stopniu montował / edytował filmy czy robił coś innego wymagającego , do montażu to można brać R5 2600 .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz taką propozycję procesor ewentualnie możesz podmienić sobie na wersję X. Zasilacz i obudowa również, propozycja ciut odmienna bo pewnie inni Ci zaraz zaproponują PSU od Silentium PC :)

1820zł
CPU - Ryzen 2600
Mobo - Gigabyte B450 Aorus Elite
RAM - 16GB (2x8GB) G.Skill Aegis 3000MHz, CL16
Zasilacz Zalman 600TX 600W
Obudowa Zalman Z1 NEO
https://www.morele.net/inventory/info/c343c039/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i5-9600k+Asus Prime Z390M-PLUS+ G.Skill Aegis 3000MHz+ be Quiet 600W Gold    koszyk   2512zł   

W tytule podałeś granicę 2000zł a w wypowiedzi 2500zł  - który budżet jest właściwy?

Zasilacz z nadwyżką , ale możesz brać zasilacz 500-550W, wystarczy.

Edytowane przez Dart9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie po podmianie pamięci:

https://www.morele.net/inventory/info/c343c039/

Jak chcesz podmienić 2600 na 2600X to musiałbyś też zainwestować w jakieś mocne chłodzenie typu Fortis, Grandis czy Dark Rock. A zwykła 2600 ma też niższe TDP i w komputerach, które ogarniałem znajomym spokojnie boxowe chłodzenie daje radę bezproblemowo.

W mojej opinii dla 3-5% lepszej wydajności nie ma co wykładać 500zł, naprawdę w grach to będzie nieodczuwalna różnica, tym bardziej że masz kartę GTX 1070 Ti, która nie obsługuje ray tracingu, więc spokojnie sobie poradzi w grach bez sztucznego "przyduszenia" przez obsługę rt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, reyden napisał:

Zapomnij o I5K ( o I7 już nie mówię ) w tym budżecie .

 

 

A to dlaczego?

i5 9600k poniżej 1200zł do tego asrock z 390 za 500zł i pamięci za 410zł co daje ok.2100 więc na zasilacz też wystarczy patrząc na założony budżet 2500zł.

O ile się nie mylę, to asrock z370(ok 440zł) po uptade biosu też powinien obsłużyć ten procesor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...