Skocz do zawartości
mkoti6

Jaki wybrać dysk SSD M2?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,


chce kupić dysk SSD, mam ograniczony budżet a z dysków, które mnie interesują:
SSD ADATA XPG SX6000 Pro 512GB PCIe x4 NVMe
https://www.morele.net/dysk-ssd-adata-xpg-sx6000-pro-512gb-pcie-x4-nvme-asx6000pnp-512gt-c-5327149/


lub


SSD Corsair MP510 240GB PCIe x4 NVMe


https://www.morele.net/dysk-ssd-corsair-mp510-240gb-pcie-x4-nvme-cssd-f240gbmp510-5520850/?gclid=EAIaIQobChMIxN30maat4QIVQZSyCh1lsgiFEAYYASABEgKJ8_D_BwE


do tej pory używałem dysków HDD więc będzie to mój pierwszy dysk SSD;)


Na pierwszym miejscu stawiam stabilność działania i jakość, później pojemność a na końcu szybkość (zbyt długo tkwiłem z HDD:). Dysk ma mi służyć do zainstalowania Windows 10, kilkunastu programów oraz maksymalnie 2 gier. Czy pojemność 240GB wystarczy? Jakie są najważniejsze różnice pomiędzy dyskami?


Rozważam zakup dysku Corsair MP510 480GB PCIe x4 NVMe ale w tej chwili budżet mi na to nie pozwala.


Proszę o porady;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie apropo dysków SSD M.2 NVME PCIE - szukam czegoś do laptopa 1TB i rozważam:
PNY XLR8 CS3030 (Phison PS5012-E12) - mało testów, mało informacji
ADATA SX8200 PRO (SMI SM2262EN) - jest kupę testów, niektórzy marudzą, że bardzo zwalnia w porównaniu do konkurencji, przy dużym zapełnieniu

Cena ta sama praktycznie. To o czym za dużo nie mogę się dowiedzieć to odprowadzanie ciepła takich dysków zwłaszcza w laptopach (legion y530) - nie ma miejsca na jakieś specjalne rozwiązanie. Zastosowanie: coś czasem skompiluje, coś czasem pogram. Nie planuję obróbki na dużych danych, zależy mi tylko na czasie reakcji. Więc problem odprowadzenia ciepła chyba powinienem zignorować.

Czy ktoś z Was ma dysk PNY? warto? Z testów wygląda to bardzo zachęcająco, z drugiej strony ADATA to dobre, sprawdzone rozwiązanie. 

 

@FxJ

No i właśnie nie ma tego dysku na userbenchmark

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli niestety PNY - tak by porównać właśnie z ADATA. 

Mały radiator to chyba to co bym właśnie oczekiwał (przy takich zastosowaniach). Pytanie czy w lapka wejdzie jakikolwiek radiator:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...