Skocz do zawartości
ernik

Upgrade komputera ~6k zł.

Rekomendowane odpowiedzi

Będę robił upgrade komputera z siga, w tym monitor , docelowo chcę na to przeznaczyć ~6k. Komputer do wszystkiego, w tym amatorska obróbka wideo, i casualowo gry (raczej h'n's - poe, d3, wot, moze jakies rts, czasem jakies shootery - np. destiny 2 itp.).

 

Wybrałem takie coś:

Procesor Intel Core i7-9700K, Octa Core, 4.9GHz, 12MB,14mn, BOX - 1900 zł.

Płyta główna Gigabyte Z390 AORUS PRO - 830 zł. (zależy mi na możliwości podłączenia dużej ilości fanów (min. 2 na procesor + 4+) - odpadają MSI/ASRock mam niemiłe doświadczenie....

Pamięć HyperX Predator, DDR4, 32 GB,3000MHz, CL15 - 880 zł.

Dysk SSD Samsung 970 EVO Plus 500GB M.2 PCIe x4 NVMe - 570 zł.

Monitor Dell InfinityEdge U2719D - 2000 zł.

Całość: ~6200 zł.

 

Prośba o opinie, i co byście w tym zestawie zmienili?

 

Chłodzenie, zasiłka, obudowa zostają, grafika docelowo rtx20xx za kilka miesięcy, jak sprzedam stare części.

 

Edytowane przez ernik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien, że wykorzystasz ten procesor? Bo tak sobie myślę, że jeśli aktualnie korzystasz z zestawu, który masz wypisany w sygnaturce to w zasadzie wystarczyłoby wymienić kartę graficzną. Nawet tak się składa, że ostatnio trafiłem na filmiki na youtube z tym prockiem sparowanym z RTXem 2070 i wszystko śmigało pięknie. No chyba, że potrzebujesz do "pracy" po prostu takie mocne CPU najnowszej generacji to ok, rozumiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...