Skocz do zawartości
xbvx

+/- 600zł do przeglądania internetu, programowania oraz grania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam tak jak w tytule, dodam, że karta jaką posiadam to HD 5770 (dosyć wiekowa), ogólnie nie gram w wymagające gry więc mi styka
Nie siedzę po ciemku przed monitorem, oczekiwałbym od niego, żeby:
- obraz był całkiem ładny(kolory)
- obraz był dosyć płynny podczas rozgrywki
- żeby miał ochronę oczu free flicker i tą od światła niebieskiego
- i żeby się nie popsuł za szybko
Rozdzielczość FHD a matryca to nie wiem około 24 cale, tak plus minus, 27 przy rozdziałce FHD to chyba trochę za duzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, FxJ napisał:
Cytat

tą od światła niebieskiego 

To można włączyć w Windowsie nawet. 

Można też nastawami R G B (i przyciąć składową niebieską), przez OSD monitora, co posiada każdy monitor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli priorytetem są tutaj kolory, technologia ochrony oczu, a monitor ma być ładny, to IIYama nie wydaje się złym pomysłem, choć bardziej nasuwałby mi się tutaj model ProLite XU2492HSU-B1 z praktycznie bezramkowim designem. IPS, 75 Hz, fabryczny filtr światła niebieskiego, reduktor migotania, wbudowane stereo (jeżeli komuś zależy), niski pobór mocy, 3-letnia gwarancja również.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na te budżetowe monitory trzeba uważać, często gęsto trafiają się problematyczne matryce, z prześwietleniami, pasami itp. Zwłaszcza w tych "gamingowych" maszynach. 
Najlepsze wg mnie robi IIYAMA, również dość solidne - producent daje gwarancję 36 msc. Powiem szczerze że poszedłbym nawet w kierunku matrycy VA - taki model IIYAMA ProLite XB2481HS-B1, dostaniesz lepszą czerń. Jeśli nie grasz w mocno dynamiczne gierki to będzie okej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...