Skocz do zawartości
Mati Speed

4000 modernizacja komputera PS/LR, gry

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zastanawiam się od dłuższego czasu nad modernizacja swojego komputera jednak im więcej testów i opinii czytam, tym trudniej mi na coś się zdecydować.

W obecnym PC posiadam:

procesor I5 4670K

Płyta główna ASRock h87 performance

Ram 16GB DDR3 ballistic 2666Mhz

Grafika Radeon R9 290

Chłodzenie CPU Thermalright Macho

Zasilacz bequiet 550w

 

Obudowa i chłodzenie procesora zostają stare, dyski HDD również zostają, planuje tylko dokupić SSD M2 do pracy w LR PS i na system.

 

W tej chwili brakuje mi wydajności w LR często przy większej ilości obrabianych zdjęć program znacznie zwalnia, mimo dysku SSD. Od czasu do czasu lubię pograć w takie tytuły jak Call od Duty, Project Cars, Battlefield. Mam 2 monitory full HD i 2560x1440.

 

Z nowych części planuje wymianę procesora, ramu, płyty głównej i dokupienie dysku SSD ewentualnie zasilacz obecny ma 8 lat, karta graficzna na jakiś czas zostanie ta która jest.

 

Mam dylemat co do wyboru procesora, mam 3 główne typy I5 8600K, I5 8700K i Ryzem 7 2700X, w testach widać że ryzen daje radę w programach pakietu adobe, jednak w grach już nie wygląda to tak fajnie i często podkręcony I5 8600K go przegania. Jednak mi zależy na uniwersalności, gry co prawda będą, ale nie muszę mieć stałych 120fps w każdej grze, bardziej zależy mi na płynnym działaniu programów graficznych.

 

Co do ramu zastanawiałem się nad https://www.morele.net/pamiec-g-skill-aegis-ddr4-16-gb-3000mhz-cl16-f4-3000c16d-16gisb-941200/

 

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mati Speed jakiej wersji LR używasz? Zauważyłem że nowe wersje w chmurze działają szybciej, osobiście posiadam 6.14. Miałem chwilę demo najnowszej wersji i działała bardzo szybko jednak system płatności abonamentowej mnie odrzuca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do gier i pracy w PS to Intel - I5 9400 lub 9600K albo I7 8700/8700K lub I7 9700K .

Jak LS zachowuje się tak samo jak PS to też Intel , co innego jak LS siedzi na wielu rdzeniach / wątkach - to albo R7 2700/2700X albo czekanie do premiery serii 3000 .

SSD to najlepiej brać coś z NVMe - A-Data SX8200 Pro lub droższy Samsung 970 EVO , niestety po przekroczeniu bufora / turbo cache wydajność dysków na kościach 3D TLC mocno spada , do poziomu dysków SATA jak nie niżej , Samsung nawet podał oficjalne dane dla 970 EVO i wysoki zapis / odczyt jest tylko przy wykorzystaniu TC .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LR wykupiony w chmurze.

 

Dysk jaki planowałem kupić razem z nową płytą główną to Samsung 970 Pro 500GB, opieram się na opiniach i testach w internecie więc poprawcie mnie jeżeli jestem w błędzie, ale do pracy z dużymi plikami wersja pro będzie najlepsza.

 

Możecie zaproponować jakąś konfigurację która na dzień dzisiejszy byłaby najlepsza do pracy + sporadycznie gier ?

Tak jak pisałem wcześniej grafika będzie kupiona później, jak uda mi się sprzedać stare części.

 

Moje kolejne pytanie to jaki dysk zamiast mojego crucial mx100, do zgrywania zdjęć do obróbki ?

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

970 pro jest jednym z najwydajniejszzych ( jak nie najwydajniejszym ) i najlepszych dysków konsumenckich .

Spokojnie może być .

Co do dysku zamiast MX100 to bierz MX500 , obecnie są bardzo tanie i dość wydajne mimo że to 3D TLC .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to rozwiązanie jest przyszłościowe to jasne, przy kolejnym upgrade komputera jeśli się okaże że nowa płyta główna będzie potrzebowała takiego rozwiązania nie będę musiał wymieniać zasilacza.

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powracam do tematu modernizacji zestawu. Pytając jakiś czas temu radziliście by poczekać na pojawienie się nowych platform.

Udało mi się kupić w dobrej cenie RAM, Crucial Ballistix BL2K8G36C16U4BL RGB, 3600 MHz, DDR4, DRAM, Desktop Gaming Speicher Kit, 16GB (8GBx2), CL16

Na bazie tego chciałbym postawić nową platformę. Wymagania nie zmieniły się, duża wydajność w LR, PS, adobe premiere. Jeśli chodzi o grafikę to raczej będę celował w 2070 super, na te chwile składam zestaw bez karty graficznej. Czyli potrzebuję, mobo, procesor, dysk m2, SSD data zamiast dysku talerzowego i zasilacz.

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...