Skocz do zawartości
folen1337

Laptop do 5000zł

Rekomendowane odpowiedzi

[1] laptop używany będzie przeze mnie, dorosły facet
[2] bez systemu
[3] 15,4"- 15,6”
[4] ssd 256gb + hdd bądź sam ssd ale o większej pojemności
[5a] laptop do max 5000zł, więcej nie mam
[5b] jedyny laptop, na dłużej
[5c] chcę go zakupić teraz
[6] zależy mi na wydajności procesor/grafika ale też na tym, by nie grzał się zbyt mocno
[7] full hd, matowa
[8] dom oraz praca
[9] gry AAA, czasami cs:go
[10] android studio
[11] -
[12] -
[13] rozważam Lenovo Legion Y530 w wersji i7-8750H/16GB/GTX1060 ale boje się o zbyt wysokie temperatury i hałas
[14] -

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, oglądałem już tę aukcję ale dosyć boje się o kupowanie laptopa który można się domyślić nie jest stary a już jest po naprawie płyty głównej, choć nie ukrywam że sam laptop mi bardzo się podoba.

5000 to max ile mam na tą chwilę

edit: zastanawiam sie tez nad dellem 7577, a przekonuje mnie do niego ponizsza recenzja i np. 35 stopni przy wiesku:

https://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Dell-Inspiron-7577.267776.0.html

Edytowane przez folen1337

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc.

Gdzie znajdę jakieś testy NH5? Chciałbym zobaczyć jak wypada jego chłodzenie,

A co do tego della 757 o którym napisałem - bardzo przekonuje mnie do niego test na nootebookcheck, a głównie temperatury, które są o wiele niższe niż w jego następcy G5. Do tej pory nie znalazłem lapka który utrzymywałby tak niskie temperatury, a dodatkowo - mieści się w moim budżecie.

image.png.475820bfdbd1b35a4d2c66a4728dc18d.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, folen1337 napisał:

Dziękuję za pomoc.

Gdzie znajdę jakieś testy NH5? Chciałbym zobaczyć jak wypada jego chłodzenie,

A co do tego della 757 o którym napisałem - bardzo przekonuje mnie do niego test na nootebookcheck, a głównie temperatury, które są o wiele niższe niż w jego następcy G5. Do tej pory nie znalazłem lapka który utrzymywałby tak niskie temperatury, a dodatkowo - mieści się w moim budżecie.

image.png.475820bfdbd1b35a4d2c66a4728dc18d.png

Nie wiem czy zwróciłeś uwagę, ale jednak różnica w "mocy" CPU jest znaczna... Dell o którym wspominasz ma i5-7300HQ natomiast najnowsze "mocne" modele są wyposażone w i7-8750H. Po pierwsze ta i5 ma cztery rdzenie/cztery wątki natomiast i7 ma sześć rdzeni/dwanaście wątków. Między tymi procesorami jest dosłownie przepaść taka, że nawet nie ma do nich standardowych porównań na youtube tzw. 'versusów". Natomiast możesz zobaczyć różnicę tutaj zobrazowaną za pomocą słupków i procentów. Dodam od siebie, że w benchmarkach syntetycznych tak sumując wychodzi, że i7-8750H jest o ponad 80% wydajniejszy.


https://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i7-8750H-vs-Intel-Core-i5-7300HQ/m470418vsm223877

https://www.cpubenchmark.net/compare/Intel-i5-7300HQ-vs-Intel-i7-8750H/2922vs3237

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wszystkim za pomoc. Po dłuższych przemyśleniach doszedlem do wniosku ze jestem w stanie dolozyc 500zl, wiec moj budżet MAKSYMALNIE wynosi teraz 5500.

Obejrzalem Wasze propozycje, bardzo podoba mi sie ten Asus GL504gm, natomiast nie jestem w stanie znaleźć go w tej cenie.

MSI GP63 z tego co widze jest głośny i trzyma wysokie temperatury.

Co do clevo - nie umiem znalezc zadnych testów, a bardzo zalezy mi na utrzymywaniu w miare niskich temperatur wiec nie chce ryzykować.

Bardzo mocno rozważam zakup Della G7 w konfiguracji i7-7700HQ/GTX 1060 Max-Q. Z testów wynika, ze jest w stanie utrzymać wiedźmina na wysokich z 60fps przy czym nie nagrzewa sie zbyt mocno. Nie wiem jednak czy taka konfiguracja posłuży mi na dluzej i odpale na niej w przyzwoitych detalach np Cyberpunka gdy wyjdzie

Czy istnieje jakas ciekawsza alternatywa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@folen1337przy takiej dokładce 500zł bierz tego podanego przez @FxJ

https://www.hyperbook.pl/sklep/pl/laptopy/136-hyperbook-nh5-i7-8750h-rtx2060-5900168587687.html

Ewentualnie możesz poczekać, aż pojawią się laptopy z GTX 1650 lub GTX 1660 Ti :)

Nie mówię, że konkretnie akurat te, ale masz przynajmniej świadomość, że coś takiego "nadchodzi".

https://www.purepc.pl/notebooki/nowe_wersje_acer_helios_300_i_nitro_5_z_kartami_nvidia_gtx_16xx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie dołączę się do tematu gdyż mam dość podobne wymagania ( z pewnymi różnicami) tak samo rozważałem Della 7577 pod kątem chłodzenia

Poniżej ankieta:

 [1] laptop dla mężczyzny 30
[2] z systemem w10
[3] 15,4"- 15,6” 
[4] ssd 256gb + hdd bądź sam ssd ale o większej pojemności
[5a] laptop do max 5000zł, na raty/ leasing
[5b] laptop będący przedłużeniem komputera stacjonarnego
[5c] od teraz do max 2 miesiecy
[6] Procesor wcale nie musi być i7 ważne by miał takowanie single core wydajne ( preferowane 8300h) /grafika min 1050, jednak zależy mi na by nie grzał się zbyt mocno 
Bateria nie gra roli bo pracować będę przy biurku. Obudowa dobrze by nie była tandetna.. ale dobrej jakości plastik może byc. 
[7] IPS, im lepsze odwzorowanie barw tym lepiej
[8] praca, wyjazdy 
[9]czasami gry ale typu WOT 
[10] blender, cad, ps ( karty Quadro nie mają sensu przy takim budżecie) chodzi o płynną pracę w viewportach 
[11] -
[12] do tej pory był Samsung RF711 i7 2gen ale już nagrzewa sie ponad 100 i gaśnie, wymiana pasty nie pomaga :( lap ma ponad 8 lat 
[13] rozważam Lenovo Legion Y530, z wersji tańszych Acer aspire 5, Dell 7577

Jestem ciekaw opinii o NH5.

Edytowane przez Alekss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie grasz tak wiele i mówisz, że minimalnie może to być karta pokroju GTX 1050 to może warto poczekać na premiery laptopów z układami GTX 1650 lub 1660Ti? Przynajmniej będziesz miał nowy układ i dłuższe wsparcie jak chodzi o sterowniki + oczywiście lepszą wydajność. Nie potrzebujesz RTXa 2060, więc cenowo na pewno to będzie lepsze rozwiązanie dla ciebie + jest szansa, że laptopy z GTXem 1650 nie będą miały topowego procka, więc też zbije to cenę odpowiednio :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na takie rozwiązania: 

1. Lenovo Legion Y530 w wersji z matrycą 144 Hz: 
- i7-8750H - można też zejść do wersji z procesorem i5-8300H, która moim zdaniem jest lepszym kompromisem dla tej grafiki 
- 16 GB RAM 
- SSD PCIe 240 GB + HDD 1TB 
- grafika GTX 1050Ti 4 GB (nie sposób znaleźć 1060) 
Link do laptopa

2. Lenovo Legion Y530 ze zwykłą matrycą 60 hz: 
- i7-8750H
- 16 GB RAM 
- SSD PCIe 256 GB + HDD 1TB 
- grafika GTX 1060 6GB 
Link do laptopa

3. Poczekać na premiery laptopów z nowymi kartami graficznymi  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.07.2019 o 13:59, krzypaw napisał:

Siemka, chcę kupić lenovo-legion-y540-15-i7-9750h-16gb-256-1tb-gtx1660ti i zastanawiam się czy jest szansa że w najbliższym czasie stanieje ??

 

Prosimy o przesłanie wiadomości prywatnej, postaramy się o ofertę indywidualną :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.07.2019 o 10:11, marand97 napisał:

Czyli może być jeszcze taniej??? Cóż to teraz i ja się zacząłem zastanawiać nad tym laptopem :) Mam tylko pytanie, czy opłaca się dobierać HDD-ka, czy nie lepiej po prostu zmienić na 480 GB SSD z 256? Wiem , że w grach i w codziennym użytkowaniu zaprocentuje, ale nie jestem pewien czy nie lepiej  w razie czego mieć też HDD. Co myślicie?

Ja to bym w ogóle SSD brał 1TB. Ceny są teraz mega niskie.  Olać HDD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Wiem że teamt już od dłuższego czasu nie aktualny, ale zastanawiam się pomiędzy kupnem laptopa od hyperbooka lub dream machines. Zależy mi na dużej ilości FPS w grach online oraz wydajności na codzień podczas użytkowania. Ciężar nie ma znaczenia. Zależy mi na tym by zbytnio się nie przegrzewał podczas grania. Budżet do 5500 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem właśnie lenovo legiona i bardzo dobrze oglądało się na nim filmy, ale gra w jakieś bardziej wymagający gry totalnie odpadała. Może to kwestia zmiany podzespołów, o ile można dłubać w lapku w ten sposób?

Lub oprogramowanie, nie wiem sam

Edytowane przez Patrycjan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...