Jump to content

Recommended Posts

[1] laptop używany będzie przeze mnie, dorosły facet
[2] bez systemu
[3] 15,4"- 15,6”
[4] ssd 256gb + hdd bądź sam ssd ale o większej pojemności
[5a] laptop do max 5000zł, więcej nie mam
[5b] jedyny laptop, na dłużej
[5c] chcę go zakupić teraz
[6] zależy mi na wydajności procesor/grafika ale też na tym, by nie grzał się zbyt mocno
[7] full hd, matowa
[8] dom oraz praca
[9] gry AAA, czasami cs:go
[10] android studio
[11] -
[12] -
[13] rozważam Lenovo Legion Y530 w wersji i7-8750H/16GB/GTX1060 ale boje się o zbyt wysokie temperatury i hałas
[14] -

Cytat

gry AAA

Legion Y530 w wersji ... +GTX1060 ale boje się o zbyt wysokie temperatury

Lenovo Legion Y530 - zmiana pasty termoprzewodzącej ciekły metal + undervolting

Bez mocnego tweekowania czyli obniżania taktowania procesora i wydajności grafiki to z 1060-tką nie będzie wesoło.

MSI GP63 8RE - i7-8750H 8GB 1TB GTX1060 (outlet x-kom na allegro) - 4499zł

+ dysk 500GB SSD M.2 (PCIe NVMe x4). za ok 450-550zł.

Cytat

laptop do max 5000zł

Chyba że jesteś w stanie dołożyć trochę za RTX 2060?

• Downvote 1

Wiesz co, oglądałem już tę aukcję ale dosyć boje się o kupowanie laptopa który można się domyślić nie jest stary a już jest po naprawie płyty głównej, choć nie ukrywam że sam laptop mi bardzo się podoba.

5000 to max ile mam na tą chwilę

edit: zastanawiam sie tez nad dellem 7577, a przekonuje mnie do niego ponizsza recenzja i np. 35 stopni przy wiesku:

https://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Dell-Inspiron-7577.267776.0.html

Edited by folen1337

Cytat

dellem 7577

Nowe na 2018 r. to G5 (5587) oraz Vostro 7580 (biznesowy wariant z 3 letnią gwarancją).

Jak byś jednak wyszarpał coś więcej:

HYPERBOOK NH5 z i7-8750H + RTX2060 (NH55EDQ-15-7687) bazujący na kadłubku Clevo NH55EDQ.
Wczoraj jeszcze były za 5299zł, ale to chyba chwilowe tylko. Na hasło "Nieidealny" otrzymałbyś 4% rabatu.

ASUS ROG SCAR II GL504GM i7-8750H/8GB/512 - 5799zł ale bez zmiany pasty i instalacji "NoteBook FanControl (nbfc)" się nie obędzie.

Edited by FxJ
  • Downvote 1

Dziękuję za pomoc.

Gdzie znajdę jakieś testy NH5? Chciałbym zobaczyć jak wypada jego chłodzenie,

A co do tego della 757 o którym napisałem - bardzo przekonuje mnie do niego test na nootebookcheck, a głównie temperatury, które są o wiele niższe niż w jego następcy G5. Do tej pory nie znalazłem lapka który utrzymywałby tak niskie temperatury, a dodatkowo - mieści się w moim budżecie.

image.png.475820bfdbd1b35a4d2c66a4728dc18d.png

2 godziny temu, folen1337 napisał:

Dziękuję za pomoc.

Gdzie znajdę jakieś testy NH5? Chciałbym zobaczyć jak wypada jego chłodzenie,

A co do tego della 757 o którym napisałem - bardzo przekonuje mnie do niego test na nootebookcheck, a głównie temperatury, które są o wiele niższe niż w jego następcy G5. Do tej pory nie znalazłem lapka który utrzymywałby tak niskie temperatury, a dodatkowo - mieści się w moim budżecie.

image.png.475820bfdbd1b35a4d2c66a4728dc18d.png

Nie wiem czy zwróciłeś uwagę, ale jednak różnica w "mocy" CPU jest znaczna... Dell o którym wspominasz ma i5-7300HQ natomiast najnowsze "mocne" modele są wyposażone w i7-8750H. Po pierwsze ta i5 ma cztery rdzenie/cztery wątki natomiast i7 ma sześć rdzeni/dwanaście wątków. Między tymi procesorami jest dosłownie przepaść taka, że nawet nie ma do nich standardowych porównań na youtube tzw. 'versusów". Natomiast możesz zobaczyć różnicę tutaj zobrazowaną za pomocą słupków i procentów. Dodam od siebie, że w benchmarkach syntetycznych tak sumując wychodzi, że i7-8750H jest o ponad 80% wydajniejszy.

https://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i7-8750H-vs-Intel-Core-i5-7300HQ/m470418vsm223877

https://www.cpubenchmark.net/compare/Intel-i5-7300HQ-vs-Intel-i7-8750H/2922vs3237

Cytat

Gdzie znajdę jakieś testy NH5?

Clevo NH55EDQ - na razie jeszcze nie widziałem by te ktoś testował

https://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Hyperbook-N85.257438.0.html - wcześniejsze

Cytat

a nie rozważałeś zakupu Asusa z serii TUF Gaming?

https://www.purepc.pl/notebooki/test_asus_fx705gd_smukla_siedemnastka_w_rozsadnej_cenie

https://www.purepc.pl/notebooki/test_asus_tuf_gaming_fx504ge_granie_w_atrakcyjnym_wydaniu

https://www.purepc.pl/notebooki/test_asus_fx503vd_niedrogi_laptop_z_geforce_gtx_1050

Tak sobie się ta seria prezentuje.

Cytat

Jeszcze parę opcji niestandardowych opcji z allegro

Te nie są z polskiej dystrybucji, to ściągane po serwisowe z gwarancją sprzedawcy.

Dziekuje wszystkim za pomoc. Po dłuższych przemyśleniach doszedlem do wniosku ze jestem w stanie dolozyc 500zl, wiec moj budżet MAKSYMALNIE wynosi teraz 5500.

Obejrzalem Wasze propozycje, bardzo podoba mi sie ten Asus GL504gm, natomiast nie jestem w stanie znaleźć go w tej cenie.

MSI GP63 z tego co widze jest głośny i trzyma wysokie temperatury.

Co do clevo - nie umiem znalezc zadnych testów, a bardzo zalezy mi na utrzymywaniu w miare niskich temperatur wiec nie chce ryzykować.

Bardzo mocno rozważam zakup Della G7 w konfiguracji i7-7700HQ/GTX 1060 Max-Q. Z testów wynika, ze jest w stanie utrzymać wiedźmina na wysokich z 60fps przy czym nie nagrzewa sie zbyt mocno. Nie wiem jednak czy taka konfiguracja posłuży mi na dluzej i odpale na niej w przyzwoitych detalach np Cyberpunka gdy wyjdzie

Czy istnieje jakas ciekawsza alternatywa?

@folen1337przy takiej dokładce 500zł bierz tego podanego przez @FxJ

https://www.hyperbook.pl/sklep/pl/laptopy/136-hyperbook-nh5-i7-8750h-rtx2060-5900168587687.html

Ewentualnie możesz poczekać, aż pojawią się laptopy z GTX 1650 lub GTX 1660 Ti :)

Nie mówię, że konkretnie akurat te, ale masz przynajmniej świadomość, że coś takiego "nadchodzi".

https://www.purepc.pl/notebooki/nowe_wersje_acer_helios_300_i_nitro_5_z_kartami_nvidia_gtx_16xx

Dziękuje Wam za pomoc. Czy oplaca sie dopłacić w tym NH5 do ‚zaawansowanego ukladu chlodzenia’ 199zl? z kodem rabatowym to i tak wyjdzie mnie 5500, ale nie wiem czy warto

To tylko polerowanie radiatora, ile może zmniejszyć temp. o 3-4 stopnie.

Chętnie dołączę się do tematu gdyż mam dość podobne wymagania ( z pewnymi różnicami) tak samo rozważałem Della 7577 pod kątem chłodzenia

Poniżej ankieta:

[1] laptop dla mężczyzny 30
[2] z systemem w10
[3] 15,4"- 15,6” 
[4] ssd 256gb + hdd bądź sam ssd ale o większej pojemności
[5a] laptop do max 5000zł, na raty/ leasing
[5b] laptop będący przedłużeniem komputera stacjonarnego
[5c] od teraz do max 2 miesiecy
[6] Procesor wcale nie musi być i7 ważne by miał takowanie single core wydajne ( preferowane 8300h) /grafika min 1050, jednak zależy mi na by nie grzał się zbyt mocno 
Bateria nie gra roli bo pracować będę przy biurku. Obudowa dobrze by nie była tandetna.. ale dobrej jakości plastik może byc. 
[7] IPS, im lepsze odwzorowanie barw tym lepiej
[8] praca, wyjazdy 
[9]czasami gry ale typu WOT 
[10] blender, cad, ps ( karty Quadro nie mają sensu przy takim budżecie) chodzi o płynną pracę w viewportach 
[11] -
[12] do tej pory był Samsung RF711 i7 2gen ale już nagrzewa sie ponad 100 i gaśnie, wymiana pasty nie pomaga :( lap ma ponad 8 lat 
[13] rozważam Lenovo Legion Y530, z wersji tańszych Acer aspire 5, Dell 7577

Jestem ciekaw opinii o NH5.

Edited by Alekss

Skoro nie grasz tak wiele i mówisz, że minimalnie może to być karta pokroju GTX 1050 to może warto poczekać na premiery laptopów z układami GTX 1650 lub 1660Ti? Przynajmniej będziesz miał nowy układ i dłuższe wsparcie jak chodzi o sterowniki + oczywiście lepszą wydajność. Nie potrzebujesz RTXa 2060, więc cenowo na pewno to będzie lepsze rozwiązanie dla ciebie + jest szansa, że laptopy z GTXem 1650 nie będą miały topowego procka, więc też zbije to cenę odpowiednio :)

Przyznam że jestem ciekaw nowych laptopów, pytanie tylko kiedy będą premiery oraz kiedy będą recenzje danych laptopów. Ciekawe czy Ryzeny będą lepsze od Inteli w cinemabenchach.

A co powiecie na takie rozwiązania: 

1. Lenovo Legion Y530 w wersji z matrycą 144 Hz: 
- i7-8750H - można też zejść do wersji z procesorem i5-8300H, która moim zdaniem jest lepszym kompromisem dla tej grafiki 
- 16 GB RAM 
- SSD PCIe 240 GB + HDD 1TB 
- grafika GTX 1050Ti 4 GB (nie sposób znaleźć 1060) 
Link do laptopa

2. Lenovo Legion Y530 ze zwykłą matrycą 60 hz: 
- i7-8750H
- 16 GB RAM 
- SSD PCIe 256 GB + HDD 1TB 
- grafika GTX 1060 6GB 
Link do laptopa

3. Poczekać na premiery laptopów z nowymi kartami graficznymi