Jump to content
Sign in to follow this  
Wasver

Spalony procesor?

Recommended Posts

Witam, nie bardzo wiem, gdzie umieścić ten temat, więc spróbuje tutaj.

Dzisiaj dotarł do mnie kurier z częściami do nowego pcta. Zakupiłem płytę msi tomahawk b450, ryzen 5 2600, ram hyperx predator rgb 3200 cl16.

Po złożeniu części, w obudowie armis ar3 wraz z kartą graficzna Gigabyte Radeon rx580 8gb i zasilaczem spc vero l2 600w komputer nie wstał. Zapaliła się dioda error cpu. Próbowałem odpinac i przekładać pamięci ram, wyjąć baterie bios jednak to nic nie daje. Dodam tylko, że pamięć ram świeci się kolorami tęczy.

Ostatecznie spróbowałem wyjąć procesor (stwierdziłem, że może piny są krzywe) ku mojemu zdziwieniu pod pinami zauważyłem ciemniejszy laminat. Czy to możliwe, że nowa płyta mogła upalic ot tak nowy Cpu? Dodam tylko, że nie pierwszy raz składam komputer, jednak taka sytuacja zdążyła mi się poraz pierwszy.

IMG_20190408_150939.jpg

 

Aktualizacja: Po serwisie sprzęt odzyskał sprawność. Winowajca całego zamieszania był "paproch" na jednym z pinow procesora, oraz przycisk reset robiący zwarcie. Można zamknąć temat.

Edited by Wasver
Do zamknięcia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy masz taką możliwość ale ja bym sprawdził pg w jakimś serwisie gdzieś blisko.To samo z prockiem.Bo owszem pg może uwalić procka ale sama też wyzionęła by ducha moim zdaniem.I.Może być tak że procek był trefny od samego początku albo pg ma coś uwalone w gnieździe też od samego początku.Serwis gdzie w okolicy.Coś tam może zapłacisz,ale nie jest to pewne,ale będziesz przynajmniej wiedział.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Albo znaleźć kogoś, kto ma ryzena i ten co masz w jego płycie głównej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Panowie widzę nie doczytali, "Po serwisie sprzęt odzyskał sprawność. Winowajca całego zamieszania był "paproch" na jednym z pinow procesora, oraz przycisk reset robiący zwarcie. Można zamknąć temat."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.