Jump to content
Martion

Monitor do grania + dodatkowy.

Recommended Posts

Cześć,

Szukam 2 nowych monitorów (1 jako główny, z nastawieniem na granie na PC i konsoli, 2 jako dodatkowy). Moje wymagania:

Główny monitor - 1440pix na wysokość (2560x1440 lub 3440x1440), 27"+, 100Hz+, G-Sync lub FreeSync (działający z GPU Nvidii; z nastawieniem na G-Sync - gram w gry które działają w mniej niż 48fps), Flicker Free, noga z regulacją wysokości, złącza: DiplayPort, HDMI. Moje propozycje: LG 32GK850G, AOC Agon G352UCG6.

Monitor dodatkowy - 1440p lub 2160p, 27"+, Flicker Free

Główny monitor chcę kupić w tym miesiącu, a dodatkowy zależnie od tego ile będę miał pieniędzy.

Łączny budżet - do ok. 5000zł.

Z góry dziękuje za pomoc.

ten Agon wydaje się być spoko opcją https://www.komputronik.pl/product/517578/aoc-agon-ag352ucg6-120hz-g-sync-.html ale jak patrzyłem to w niewielu sklepach jest lub jeśli jest to na wyczerpaniu zapasy. Ale znalazłem jeszcze takiego Samsunga https://www.komputronik.pl/product/509279/samsung-u32j590uqux-freesync-.html z matryca VA o rozdzielczości 4K i ciekawy się przynajmniej w teorii wydaje xD ale on chyba bardziej jako dodatkowy monitor by pasował niż typowo pod gry ;) 

Edited by Wonder Boi

Godzinę temu, Martion napisał:

Działa z kartami Nvidii ale w zakresie pracy FreeSync - od 48fps, a mnie interesuje synchronizacja od 30fps.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

no to musi G-Sync mieć bo żaden monitor z FreeSync'iem nie będzie działał poniżej programowej granicy jaką jest te 48 klatek :V 

Ja mam tego LG 32GK850G już prawie rok i jestem z niego bardzo zadowolony. Przesiadłem się z PG348Q a więc kultowego UWQHD i szczerze do Asusa bym nie wrócił. Tutaj masz 32 cale które obejmiesz wzrokiem, na nowej matrycy VA które już nie smużą jak w starszych modelach i 165Hz z GSynciem. Odpal sobie takiego Black Ops III na multi a zapragniesz tego monia ;) ...
https://www.morele.net/monitor-lg-32gk850g-b-1737464/
https://www.x-kom.pl/p/404586-monitor-led-32-i-wiekszy-lg-32gk850g-b-czarny.html

Jako dodatkowy proponuję AOC AG322QC4. Ma to samo co poprzednik tylko dodatkowo z HDR'em
https://www.morele.net/monitor-aoc-ag322qc4-4831678/
https://www.x-kom.pl/p/426522-monitor-led-32-i-wiekszy-aoc-agon-ag322qc4-curved-hdr.html

Całość zamykasz w 5K

Edited by bahus

No i z czym problem. Na podstawowym masz GSync, a żeby iść w oba monitory na GSync to nie wiem jakie masz potrzeby...Zresztą sam miałem problem z nabyciem dużego monitora GSync, swego czasu ale ja celowałem typowo w 32". Jak sobie zażyczysz te 1440p co najmniej z gsync powyżej 27 cali 100+ Hz na VA lub IPS... to zostaje raptem parę sztuk które nie pozwolą Ci się zamknąć w 5K.

Wyboru dokonaj sam. Ja osobiście jednak ponownie wycelowałbym w LG 32GK850G-B. Czyli bardzo dobry podstawowy wyświetlacz i wcale nie gorszy dodatkowy AOC.

https://www.morele.net/komputery/monitory-i-akcesoria/monitory-komputerowe-523/,,,,,,,p,0,,,,28249O899344.991076,30331O1141927.1043158,31361O1087832,28248O!1820.!1823,28246O27:/1/

Edited by bahus

15 godzin temu, Martion napisał:

AOC Agon G352UCG6

Mam AOC AGON AG352UCG6  i jestem średnio zadowolony. Okropny backlit bleeding, widoczny praktycznie cały czas jesli oglądasz filmy 16:9 (na czarnych pasach po bokach). Dodatkowo jak mam włączony gsync to obraz delikatnie mruga co jest mocno irytujące i przez to właściwie cały czas mam tę opcję wyłączoną. 

@bahus Tak jest jak się czyta posty o 1 w nocy Ja twój post w nocy zrozumiałem że AOC jest ciekawą alternatywą dla LG, bo ma HDR. Dopiero teraz zauważyłem że AOC proponujesz jako dodatkowy

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

• Upvote 1

12 godzin temu, Wonder Boi napisał:

no to musi G-Sync mieć bo żaden monitor z FreeSync'iem nie będzie działał poniżej programowej granicy jaką jest te 48 klatek :V 

Zakres dzialania w monitorach można ustawić jak na to pozwala oprogramowanie np w moim jest od 30.

W pracy mam LG o takim zakresieLGUW.jpg.936094c92a6273e479cae1c30291ca7e.jpg

Edited by Setnik

7 godzin temu, kingdeimons napisał:

Mam AOC AGON AG352UCG6  i jestem średnio zadowolony. Okropny backlit bleeding, widoczny praktycznie cały czas jesli oglądasz filmy 16:9 (na czarnych pasach po bokach). Dodatkowo jak mam włączony gsync to obraz delikatnie mruga co jest mocno irytujące i przez to właściwie cały czas mam tę opcję wyłączoną. 

Ale Ty przedstawiłeś monitor ultra wide, to normalne że te konstrukcje mają problem z backlight bleeding, nawet na Asusowym PG348Q za ponad 4 tysie miałem dokładnie ten sam problem. Ot urok ultra panoramicznych, świetlówki muszą jakoś doświetlić całą matrycę. W 16:9 w większości nie ma problemów z backlight bleeding. Jest za to srebrzenie czerni w IPS'ach, dlatego ja osobiście preferuję VA...Co do Gsync to masz coś nie halo... nie ma prawa nic mrugać. To moduł za który dopłaca się 1000zł i ma działać jak należy, jeśli nie to reklamuj.

@Martion wydaje mi się że z tych monitorów duet LG z AOC najlepiej Ci spasują. LG na pewno robi robotę, mam go i nie wymienię na żaden inny dokąd nie będzie 4K 144Hz na VA. Nawet HDR mnie nie rusza. Córce kupiłem dopiero co Aorus'a AD27QD i trochę moim zdaniem za mały do 1440p a ten HDR też przereklamowany. No i ten aorus nie ma GSync'a tylko Freesync, ale córa nie zgłaszała problemów z tą funkcją. Przy czym ona gra głównie w Wiedźmina 3 i Assassins Creed'a na GTX'ie 1080 z i5....

Edited by bahus

9 godzin temu, Setnik napisał:

Właśnie według specyfikacji monitor ma 48-75Hz a da się ustawić niżej tak samo jest z wyższym zakresem.

LGUW.jpg

FreeSync będzie działał poniżej 48 klatek ale nie będzie niósł ze soba żadnych korzyści a nawet może pojawić się tearing czy zauważalny input lag :V Tak więc nie byłoby sensu go stosować w ogóle :V