Skocz do zawartości
devil162

Laptop do 2000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poszukuję nowego laptopa w cenie do około 2000 zł. Jako że mieszkam w Anglii wyznaczam sobie równowartość tej kwoty czyli około 400 funtów. I również chciałbym go kupić w tutejszym sklepie. 

Wymagania:

Nie mam jakiś szczególnych wymagań. Laptopa będe głównie używał do oglądania seriali na internecie i filmów. Ale również zdarzy mi się w coś zagrać. Chciałbym aby laptop miał dobry procesor ponieważ chce pograć w takie gry jak Hearts of Iron IV, Football Manager czy Civilization. Do tych gier potrzebny jest dobry procesor ale karta graficzna już nie koniecznie. Grafika może być słabsza. 

Sklep w którym zamierzam dokonać zakupu to www.currys.co.uk i chciałbym aby podano mi jakis konkretny model z oferty tego sklepu.

Możecie mi coś polecić?

Najważniejsze to dobry procesor i na tym mi najbardziej zależy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezła bieda w tym sklepie .

Do 400 Ł z lapków 15,6" masz jakieś 21 modeli do wyboru ( niektóre to ten sam model w różnych konfiguracjach ) .

Z modeli które tam są najlepszy będzie Acer Aspire 3 za 379 Ł - https://www.currys.co.uk/gbuk/computing/laptops/laptops/acer-aspire-3-15-6-intel-core-i3-laptop-128-ssd-blue-10180745-pdt.html

I3 8130U , 4GB ram , karta integra i SSD 128GB + Win 10 .

Choć cudów nie oczekuj , mało ramu , mały SSD ( i tylko SSD ! ) oraz słaby procek , może sobie kiepsk dawać radę w ww. grach

Koniecznie to musi być zakup w tym sklepie / UK ?

Bo obecnie do 2k zł można w x-kom dostać Huawei MateBook D , procek ten sam co w Acerze ale 2x więcej ram i 2x większy SSD , do tego matowa matryca IPS FHD i aluminiowa obudowa oraz wnętrze .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie może jeszcze w tych sklepach znajdzie się coś lepszego pcworld.co.uk oraz johnlewis.com

Nie zależy mi na matowych matrycach, aluminowych obudowach i innych bajerach. Dysk może nawet SATA być ;) Najważniejsze by te gry wymienione wyżej działały bez problemu. Więc procesor musi być dobry.

 

Takie są rekomendowane wymagania dla Hearts of Iron IV

Recommended Operating System: Windows 7 64-bit or newer Processor: Intel Core i5 750 @ 2.66 GHz / AMD Phenom II X4 955 @ 3.20 GHz RAM: 4 GB Graphics Card: ATI Radeon HD 6950 or NVIDIA GeForce GTX570 with 2GB VRAM Hard Drive: 2 GB Sound Card: DirectX Compatible Sound Card AMD GPUs: 5850 series or higher, 6870 series or higher, 7850 or higher, R7 260 or higher Nvidia GPUs: GTX470 or higher, GTX560 or higher, GTX660 or higher, GTX750 or higher, GTX 950 or higher, Laptop GPU dedicated cards may work if they are on par with their desktop counterparts.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety w UK taka sama sytuacja jak w PL. Do 2000zł możesz kupić tzw. "babcinego" laptopa do internetu. Za 2500zł już znajdą się fajne rzeczy spełniające twoje wymagania. Sam grywam w Football Managera, więc wiem jak to jest :) no i jest znaczna różnica w działaniu tego typu gry jak siedzi na dysku SSD, a nie na dysku HDD. Ewentualnie myśl nad czymś w ten deseń:

https://www.currys.co.uk/gbuk/computing/laptops/laptops/lenovo-ideapad-330-15arr-15-6-ryzen-5-laptop-1-tb-hdd-black-10188850-pdt.html

Tylko się zorientuj czy tam jest pamięć 2x4GB czy 1x8GB, bo jak jest pojedyncza kość to nie ma sensu się pokusić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko dolicz do tego jeszcze koszt monitora , klawiatury , myszy i innych peryferiów i zrobi się z tych 2k mniej niż 1 500 zł ( chyba że mówimy o monitorze z lombardu za 100 zł i klawiaturze / myszy z hipermarketu za grosze ) .

Mając 1 500 zł lub mniej na samą skrzynkę też za bardzo nie poszalejesz , choć wybór tylko nowych części będzie lepszy niż w lapku - w tym budżecie to Ryzen 3 2200G z dośc mocną integrą , sporo lepszy niż I3 8130u , można też na allegro kupić używane GTX750Ti , w parze z R3 pozwoli na jako tako granie w ww. gry .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...