Skocz do zawartości
przemo83

AM4 vs 1151

Rekomendowane odpowiedzi

Orientuje sie ktos jakie sa plany na najblizsze lata odnosnie podstawek?

Posłużą jeszcze jakis czas?

Obecnie mam 1155 - oplaca sie w to jeszcze inwestowac (wrzucic 3770k + 1060) czy przesiadka na AM4 (ryzen 2600 + 1060)

Edytowane przez przemo83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwesti co zostanie wydane na dany socket to zdecydowanie AMD i ich AM4 jest górą .

Ten socket obsłuży Ryzen serii 3000 , może nawet późniejsze .

Intel na 99% dla Icy Lake da nowy socket , możliwe też że generacja 10 procków Intela będzie też wymagać nowych chipsetów do działania ( tak jak to zrobili z Kawą i chipsetami serii 300 ) .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Panowie za rady, a w kwestii intela nie wiadomo kiedy gen 10? bo moze warto by bylo poczekac, AMD mialem raz jeszcze za czasow Athlona pod slot A i szczerze w tedy zalowalem, a pozniej majac intela tylko sie zmialem z kumpli ktorzy mieli AMD... wiem ze czasy sie zmienily, ale skoro za niedlugo intel pusci nowa podstawke to nie wiadomo ile taki AM4 jeszcze pociagnie, a intel moze wytrzyma te pare lat...

 

//

od razu zeby nie zaśmiecać jakiś zestaw bez obudowy/zasilacza z dyskiem ssd (m2 chyba szybsze to z takim :D) do 2500zl?

Edytowane przez przemo83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero co weszła 9 generacja ( inna kwestia to że nie powinna być nazywana 9 generacja ani nawet 7 czy 8 , dla mnie to kolejna rewizja generacji 6 ), na Gen 10 przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać ( o ile Gen 10 to nie będzie wspomanine Icy Lake a ten ma się pojawić gdzieś w 2020 roku ) .

Co do M.2 - to złącze a nie protokół , tutaj masz do wyboru dwa protokoły - SATA ( wydajność taka sama jak SATA 2,5" ) oraz NVMe / PCI-E ze sporo większą wydajnością ( zarówno ilość IOPS czyli operacji wejścia / wyjścia jak i samymi transferami - przy SATA max. to ~600 mb/s , najmocniejsze NVMe mają ponad 3 000 mb/s zapisu ) .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie odnosnie plyt, tak jak kolega wyzej pisal wybiorę któraś z MSI...

Jednak zasilacz mam XFX 550W i w nim tylko jedna wtyczka 8pin, plyta potrzebuje 1x8pin, GTX 1660Ti tez potrzebuje 1x8pin, jakie wyjscie? kupowac nowy zasilacz czy plyta ruszy na normalnym 4pin a to 8pin co mam do grafiki? 

 

//

sorki nie bylo pytania, znalazlem dodatkowe 8pin w zasilaczu :D

Edytowane przez przemo83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...