Jump to content
STi

Nowa maszyna błąd OCCT po 50 sekundach

Recommended Posts

Moim zdaniem 45-50 stopni w idle na pulpicie czy podczas przeglądania internetu to i tak jest sporo. Również ta temperatura pod obciążeniem odrobinę zaskakuje. Idealnie by było jakbyś zbił ten idle o 10 stopni mniej, a pod obciążeniem nawet o 15 stopni. Prześledziłem przed chwilą wykresy w google wynika z tego, że sporo osób ma w idle 37-42 stopni, a pod obciążeniem znaleźli się i tacy, którzy zbili temperatury do 67 stopni. Szkoda zajeżdżać maszynę.

12 minut temu, Setnik napisał:

Dalej jak na idle mas za wysokie temperatury.

Chyba pozostanie Ci ustawienie krzywej wentylatora by temperatury były niższe, lub wymiana chłodzenia na wydajniejsze.

Przed chwilą test CPU działał 5 minut bez błędów. Teraz chciałem sprawdzić temperatury bez bocznej ściany obudowy. Po 2 minutach testu (temperatury niższe średnio o jakieś 8 stopni) coś nowego. Tym razem komunikat "Wykryty błąd na rdzeniu #1"

Loteria.

Słaba cyrkulacja. 

Błąd może występować bo masz v zablokowane za nisko daj np.1.37

Musisz zajść optymalne napięcie zasilania 

5 minut temu, Setnik napisał:

Słaba cyrkulacja. 

Błąd może występować bo masz v zablokowane za nisko daj np.1.37

Musisz zajść optymalne napięcie zasilania 

V są na auto, po ustawieniu według Twoich zaleceń 1.35V komputer nie chciał się uruchomić, musiałem zrestartować BIOS.

Wyczytałem, że wysokie napięcia na planie Ryzen zrównoważony to standard, Ryzen utrzymuje takie napięcia 1.4 - 1.5 v i to dla niego normalne, więc ten plan w końcu zostawiłem.

Ten komunikat z błędem na rdzeniu trochę mnie męczy. Chyba skończy się tak, że zaniosę maszynę do jakiegoś speca.

Ok. Zakupiony SilentiumPC Fortis 3. 

Mam nadzieję, że 140 mm wentylatora poradzi sobie z tymi temperaturami.

EDIT.

@Setnik @Mikelos @FxJ @Zgreed66 @Michikun

Ok, chyba mamy finał. Idle - 38 stopni. Test CPU - temperatura nie przekracza 73 stopni. Dorzuciłem jeszcze 120 mm wylotu na górze obudowy. Stabilnie, chłodno, prawidłowo.

final.thumb.jpg.af503264b3edee6d46f3a26ee3c632e6.jpg

Dziękuje Wam wszystkim za pomoc!

Edited by STi
  • Like 1