Skocz do zawartości
woj84

Procesor AMD i RAM 600-800zł

Rekomendowane odpowiedzi

Te 600-800 zł to na całość czy tylko na procka lub ram ?

Bo sam R5 1600 kosztuje ~600 zł ( obecnie w X-kom jest promocja na model 1600X i kosztuje on 589 zł a zwykły 1600 kosztuje 619 zł .

Do Ryzena to lepiej brać wysoko taktowany ram np. Patriot 2x4GB DDR4 Viper 3 000 mhz CL16 za 249 zł .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi tylko o RAM i procesor, nawet używane.  Zapomniałem dodać że na pewno będę podkręcał.

A czy warto inwestować w 16GB? W sumie raczej nie gram w nowości, tylko kilkuletnie gry. Jeden do kilku razy w tygodniu.

W sumie czasem niewiele drożej jest ryzen 1700. Jest sens przy moich zastosowaniach?

Edytowane przez woj84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używany R5 1600 to najtaniej ~520 zł ( 530 zł wliczając koszty przesyłek ) , dodając koszt ww. ramu wychodzi 769 zł /

Tutaj masz link do tego R5 z allegro - https://allegro.pl/oferta/amd-ryzen-5-1600x-pelna-gwarancja-7930088503

R7 1700 nie ma sensu , raz że nówki kosztują prawie 900 zł ( vs. 619 zł R5 1600 ) to w grach są praktycznie nie wiele lepsze , mało gier wykorzystuje więcej jak 6 rdzeni / wątków , stąd lepsze osiagi Intelowskich I5 6C .

To samo jeżeli chodzi o resztę tego co robisz , tutaj po prostu R7 będzie się nudził i to mocno , już czasami R5 będzie się nudził .

Rozważ też zejście do poziomu R3 lub nawet Athlona 200GE - zależy co to za gry w jakie grach , jak na prawdę mało wymagające tytuły to może R3 będzie lepszym wyborem .

Ram to samo - jak twoje gry mało go potrzebują to nie ma sensu iść w kierunku 16 GB .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym żeby procesor nie ograniczał karty graficznej. Gry? nie wiem...wypadłem z tematu...tomb rider, doom itp. Nie wiem co teraz modne. Obecnie mam prawie 10 letniego phenoma x3 II 3,36GHz i jednak ta karta się trochę dusi.

Myślałem żeby wziąć R3 1200@oc (ale nie wiem czy starczy do rx470) i przeczekać do premiery nowych ryzen. Tylko ciężko żonie potem wytłumaczyć czemu znowu coś kupuję do komputera. A taki R5 1600 byłby już na zapas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro masz Ryzena 1400 za 420zł. Kojarzę ten sklep i mogę powiedzieć, że ten procek naprawdę nie był używany. Oni skupują pozostałości magazynowe z Niemiec - całe komputery Medion i Lenovo sprzedawane w Aldi czy Lidlu. Później wszystko przechodzi kompleksowe testy i komputery są rozbierane na części i trafiają na aukcję. Tu masz 4 rdzenie i 8 wątków. Mają też na aukcjach wyższe modele Ryzenów, może coś znajdziesz dla siebie :)

https://allegro.pl/oferta/szybki-procesor-amd-ryzen-5-1400-8-watkow-oem-7909807986

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...