Jump to content
Piotrek7077

Artefakty w grach przy wysokich temperaturach.

Recommended Posts

Witam, 

Mam problem z kartą graficzną zakupioną na allegro. Chodzi o Sapphire RX 580 Special Edition 8GB. Mianowicie początkowo po zakupie gra w Apex'a była niemożliwa z powodu ciągłych crashy. Całą winę zwalałem na grę (nowa gra, do tego od EA ;) ). Kartę zacząłem testować również w innych wymagających grach i problem był ten sam. Dodatkowo w grach zaczęły pojawiać się artefakty. Temperatura karty osiągana wtedy w grach przez kartę to maksymalnie 75*C. Po uruchomieniu FurMarka karta po przekroczeniu 75*C zaczęła pokazywać artefakty. 

Problem crashy naprawiły nowe sterowniki AMD. Poprawiłem cyrkulację powietrza w obudowie i w tym momencie karta osiąga średnio 66*C (max 71*C). Przy tych temperaturach artefakty wystąpiły tylko raz, jednak w FurMarku nadal występują. 

Na dropboxa wrzuciłem wszystkie uchwycone artefakty: https://www.dropbox.com/sh/tkaijjj5b0vqxwo/AACnx3Kky8qWsr-pJ__INBqQa?dl=0

Czy to wszystko wskazuje na uszkodzenie pamięci, spowodowane kopaniem kryptowalut? Sprzedawca po moim zakupie w ciągu 3 tygodni wystawił jeszcze zasilacz 1000W i pojedynczo 3 takie same karty, mając osobne faktury z tego samego dnia na każdą z kart :D.

Karta jest jeszcze na gwarancji do końca roku w sklepie który już nie istnieje, ale gwarancje przyjmuje (ESC.pl). 

Czy taki stan tej karty kwalifikuje się na wymianę gwarancyjną, czy jednak będzie im ciężko wykryć problem, skoro pojawia się on tylko przy wysokich temperaturach?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.