Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.
Od wczoraj jestem posiadaczem nowego laptopa Asus FX705, który jest wyposażony w dysk SSD marki WD. Jako że jestem dosyć przewrażliwiony na tle różnych hałasów wydobywających się z komputera, zauważyłem dziwne "skwierczenie", które jak mniemam dochodzi z dysku bądź sekcji zasilania. Objawia się to bardzo cichymi piskami w momencie gdy dysk pracuje. Wystarczy np na youtube kursorem wędrować po miniaturkach filmów, aby usłyszeć takie pojedyncze piski / cykanie. Podejrzewam, że to cewki wydają taki odgłos. Pytanie tylko czy to normalne, czy może zwiastować jakiś poważniejszy problem i lepiej oddać od razu laptopa na gwarancję? To mój pierwszy laptop z dyskiem SSD. Poprzedni miał HDD i tego typu dźwięków nie uświadczyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej przypuszczenie, a nie wniosek. Bardziej obstawiam że jakieś cewki na płycie głównej w sekcji zasilania wydają taki dźwięk. Pytam bardziej o to czy przejmować się tym czy nie ma czym, bo może takie rzeczy to norma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, goral2099 napisał:

A to skwierczenie nie dochodzi przypadkiem z okolic matrycy, czy zawiasów? Jak zmienisz kolor tła (tapetę na pulpicie np), to coś się zmienia?

Nie, ewidentnie spod klawiatury.Tak na dobrą sprawę ten dźwięk przypomina dźwięki jakie wydaje z siebie HDD podczas pracy :) Ale dysk jest niby SSD jak na obrazku.
Teraz np instaluję aktualizacje windowsa i non stop to słychać. Na ekranie nic się nie dzieje, więc nie ma to związku z wyświetlaczem.

 

Bez tytułu.png

Edytowane przez mark007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...