Skocz do zawartości
tyuper

Który monitor w ramach wymiany gwarancyjnej?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Niedawno musiałem oddać na gwarancję 2,5 rocznego AOCa I2369VM z powodu bardzo "ładnego" ciemnego pionowego szlaczka widocznego przy jasnych scenach. Serwis nie mogąc naprawić ani też wymienić na taki sam model zaproponował mi zamianę na inny model:

I2369V
I2381FH
I2460PXQU
I2481FXH

I2369V to identyczny monitor, jednak bardzo okrojony w wejścia (brak 2xHDMI, DP - w zamian wymierające DVI).
I2381FH to najwyraźniej nowsza rewizja, nie przypada mi jednak do gustu ta podstawka i fizyczna cienkość samego monitora.
I2460PXQU wygląda najsolidniej z tych trzech, jest to 1920x1200 w 16:10 (w takiej proporcji miałem też pierwszego LCDka) z pivotem oraz regulowaną wysokością. Zastanawia mnie jednak, czy z racji matrycy 16:10 nie stracę na jakości obrazu w porównaniu do jednak popularniejszego 16:9.
i2481FXH 0.8 cala ekranu więcej, port HDMI gratis - opinia podobna, co w przypadku i2381FH. Dużo opinii na sklepach internetowych, w większości pozytywnych (czego brakuje w przypadku i2460PXQU).
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, FxJ napisał:

Z tych żaden, bierz kasę i kup coś nowego.

Niestety na taką opcję serwis nie przystał. W ramach gwarancji mogę tylko wybrać któryś z modeli, a w razie odmowy odeślą ten stary, uszkodzony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz, FxJ napisał:

To pytaj o opcje dopłaty, powiedz że nie wcisną ci takiego chłamu dla marketów.

 

Jeszcze czego? Korekta i zwrot kaski.

Ten i2369VM kosztował mnie 575 zł w sierpniu 2016 roku. Nie wyobrażam sobie, żebym jeszcze miał dopłacać tak naprawdę nie wiadomo ile pieniędzy do tego, żeby zaprezentowali mi coś innego spoza "chłamu dla marketów" (czyli de facto większość monitorów dostępnych na rynku do 2000 zł). To już wolę wymienić na któryś z podanych przez nich i się przekonać, czy będzie to zbliżone do tego i2369VM.

Na razie zdecydowałem się na I2460PXQU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kilku dniach używania tego i2460PXQU stwierdzam bubla i to potężnego. Na starcie różnice w odcieniu bieli między lewą i prawą stroną, między górą i dołem ekranu. Z równomiernością podświetlenia jest podobnie. "IPS glow" jakiego nawet nie widziałem na poprzednim monitorze. Jest też martwy piksel i kilkanaście stale świecących pikselków.

Chyba jednak będę musiał powykłócać się z serwisem o zamianę na któryś z tych dwóch podanych przez ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.05.2019 o 17:29, FxJ napisał:

Niech ci zrobią korektę i nie oszukują.

Dopiero dzisiaj, po 3 tygodniach dzwonienia i mailowania do nich dostałem propozycję wymiany na co? Na P2460PXQU, czyli to samo, ale na matrycy Samsunga. Nie wiem, czy oni sobie żarty stroją czy co i się tłumaczą, że oni nie mogą nic innego zaoferować jak to, co producent sam da. O dopłacie też nie może być mowy.

Jeszcze ich dopytam, czy tylko tyle mają mi do zaoferowania.

EDIT: Tylko tyle, niestety.

Edytowane przez tyuper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...