Skocz do zawartości
neejm

Ogromne Spadki FPS w grach.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem, a problem polega na tym jak w tytule , czyli mam spadki fps , ale nie takie że na pół sekundy tylko mam spadek fps ze 120 stałych do 10 i trzyma te 10 przez 15 sekund a potem puszcza, i w tych momentach nie da się nic zrobić. Pisałem na innych forach ale nic nie pomagało, więc oczekuje pomocy tutaj. Od zakupu komputera je posiadam. Komputer jest czyszczony co 2 tygonie, pasta termoprzewodząca wymieniana co miesiąc, jednym słowem komputer jest dbany, więc nie mam pojęcia jak temu zapobiec.Sytuacja w grze (CS:GO) wygląda tak , że normalnie włączam i zaczynam grać i po 2/3 minutach zaczyna się ten koszmar, spadki ze 120 stałych spadają do 10 i tak przez ~15/20 sekund i potem odpuszcza, gram znowu na 120 i po 1 minucie znowu ta sama sytuacja... Więc proszę o szczególna rade.

film jak wyglądają te spadki (YOUTUBE) : (ps: naprade tak to wygląda, lewy górny róg są fps.)

Specyfikacja komputera:

57437642_2090733711221460_1986928510526029824_n.png

Edytowane przez neejm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to z tego co piszesz albo problemem jest chłodzenie albo coś z prockiem jest nie tak i przyszedł jego kres. Dziwne jest to, że niby problem ustępowa po zmianie pasty, może faktycznie coś nie odprowadza ciepła. Jakie masz chłodzenie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz zasilacz? Czy to jest twój komputer, który posiadasz od lat czy kupiłeś używany? Jest tu naprawdę wiele możliwości bo sprzęt jest "leciwy" jak chodzi o produkcję. Może to być sekcja zasilania na płycie, wybrzuszone kondensatory, coś z kartą graficzną (ten układ ma już 7 lat). Wiem, że to może być dla ciebie trudne, ale polecam przesiadkę na nową platformę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłodzenie mam boxowe ale nie mam dużej temperatury bo max mam 59 stopni.  Zasilanie : Modecom FEEL III-500ATX, z tą wydajnością w windowsie nic mi nie daje .... ale ciekawi mnie fakt że jak mam te spadki to bardzo spada ta częstotliwość taktowania procesora, bo szybko wszedłem w MSI Afterburner i zobaczyłem że spada nawet do 300MHz ;/ tylko gdzie tkwi problem...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli problem pojawia się nawet na pulpicie to jest głębszy temat. Na początek może spróbuj pożyczyć od jakiegoś znajomego zasilacz i sprawdź jak się będzie sprawował bo ten, który posiadasz aktualnie jest lekko mówiąc "kontrowersyjny".

W razie jakbyś się zdecydował na zakup nowego komputera to na pewno znajdziesz tu grono ludzi, które ci doradzą dobrą, nawet najtańszą konfigurację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Michikun napisał:

Jeśli problem pojawia się nawet na pulpicie to jest głębszy temat. Na początek może spróbuj pożyczyć od jakiegoś znajomego zasilacz i sprawdź jak się będzie sprawował bo ten, który posiadasz aktualnie jest lekko mówiąc "kontrowersyjny".

W razie jakbyś się zdecydował na zakup nowego komputera to na pewno znajdziesz tu grono ludzi, które ci doradzą dobrą, nawet najtańszą konfigurację.

czyli uważasz że może to być wina zasilacza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj sobie opinie o tym zasilaczu. Pamiętam, że zasilacze Modecoma zawsze znajdowały się na czarnej liście zasilaczy, czyli takich które mogą ci puścić budę z dymem. Jak masz jakiegoś dobrego kolegę, który ma komputer z markowym zasilaczem to poproś go o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...