Skocz do zawartości
ricotico

Laptop podłączany do monitora do Photoshopa?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mój Tata (Pan w wieku 60+) zajmuje się obróbką zdjęć w Photoshopie i Lightroomie. Praca na plikach .raw. 
Obecnie pracuje na komputerze stacjonarnym, który ma już ponad 10 lat, więc wyobrażacie sobie, jak to działa.
Pomyślałem, że może lepiej byłoby kupić Tacie nowego laptopa, który podłączyłby sobie do swojego monitora przez HDMI - czyli nie jest dla mnie istotna wielkość ekranu laptopa, ani to czy matryca jest matowa czy błyszcząca. W tym wypadku chodzi tylko o wydajność hardware'u na Windows10 + Adobe Creative Cloud (Photoshop + Lightroom). To będzie jedyny soft na tym kompie (+Chrome). Żadna obróbka video czy gry. Tylko obróbka zdjęć.

Laptop może być bez systemu? Chyba tak - mam kupiony dawno temu Windows 7 - czy on się zaktualizuje bezpłatnie do Win10 czy ten okres promocji już minął? Jeśli minął, to tak, pewnie potrzebny jest komp z systemem.

Dysk twardy? Im szybszy, tym lepiej, więc SSD byłby lepszy. Pojemność nie ma kluczowego znaczenia, bo Tata trzyma archiwum na 2 zewnętrznych dyskach.

Jak długo będzie używany? Pewnie przez kolejnych 5-10 lat. Do obróbki zdjęć chyba nie powinno to być problemem?

Kiedy zakup? Nie ma pośpiechu, ale pewnie jakoś w ciągu 2 miesięcy.

Jakość wykonania nie jest kluczowa - to ma być tylko sprawnie pracujący hardware. 

Może ogólnie ścieżka laptopowa nie jest słuszna w takim wypadku? Może lepiej poszukać stacjonarnego? Będzie to rozsądniejsze?

czy wg Was w budżecie do 2K PLN jest coś godnego do polecenia?

Dzięki i pozdrawiam,
Rafal
 

Edytowane przez ricotico
uzupełnienie danych z ankiety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a stacjonarki nie może podłączyć = na pewno byłaby mocniejsza niż lapek

albo może uzywka stacjonarka

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

dziękuję za wszystkie podpowiedzi.

Nie, Tata obrabia foty tylko w warunkach domowych, acz miałem nadzieję, że udałoby się pozbyć tego wielkiego pudła PCtowego na rzecz hardware rozmiaru lapka. Ale może faktycznie nie ma co kombinować.

Dzięki raz jeszcze, pozdrawiam,

Rafal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...