Skocz do zawartości
Warzywniak

Przesiadka na Ryzen 5 2600 - stopniowa.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

planuję przesiadkę na Ryzena, jednak nie wszystko naraz.

Moja aktualna specyfikacja:

I5 2500k

GTX 1050TI

CORSAIR CX450M 450W

16gb RAM DDR 3

użytkuję starego już monitora w rozdzielczości 1680 x 1050.

Od kompa oczekuję stabilności, żeby się nie przegrzewał, nie będę robił OC. Głównie ma służyć do gier wymagających sporej ilości RAM oraz zostać ze mną przez ok 5lat.

 

Moją uwagę zwrócił Ryzen 5 2600 i taki zestaw bym widział aby wszystko było pod ten procesor.

Na początku myślałem o kupnie karty graficznej GTX 1060 6GB. W międzyczasie dokupiłbym płytę główną i procesor. 

Nie wiem tylko jaką płytę? Problem jest bo jak już pisałem zamierzam pójść w sporą ilość pamięci RAM - docelowo 32GB minimum 3200mhz.

Proszę o pomoc jakiej płyty i RAMów do niej szukać aby wszystko ze sobą współgrało.

Dodatkowo czy ten zasilacz pociągnie wszystkie części? - użytkowany od 2 lat.

Narazie monitor zostaje, bo jeśli coś działa, to po co kupować nowe? :)

 

Budżet nie jest do końca określony, będę wymieniał po trochu jednak nie zależy mi na super wydajności. W nowe tytuły gram sporadycznie.

Powiedzmy, że płyta + procesor to ok. 1000-1200zł, karta graficzna do ok. 1000zł, RAM również najlepiej ok. 1000zł.

Jeśli się uda, to budę sobie zostawie (wymieniane ostatnio wentylatory) i PSU również jeśli da radę.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to ma być komputer do gier to polecam obejrzeć ten materiał. i5-9400F będzie dla ciebie idealnym rozwiązaniem. Chyba, że za kilka lat chciałbyś zmienić procka na mocniejszego od AMD to wtedy warto tego Ryzena 2600 brać. Płyty główne najlepiej MSI Gaming lub Gigabyte Aorus. Zależni oczywiście od chipsetu na który się zdecydujesz. Karta graficzna to... GTX 1060 się nie opłaca brać, lepiej wziąć GTX 1660 - nowsza generacja + spory potencjał w podkręcaniu. Pamięci RAM G Skill Ripjaws lub Patriot Viper taktowane przynajmniej 3000MHz.

+ na dłuższą metę twój monitor będzie "wąskim gardłem" dla sprzętu, więc warto rozwazyć zakup jakiegoś 23-27 cali, Full HD, odświeżanie 75Hz.

 

Edytowane przez Michikun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca. Prawda jest taka, że teraz masz np. dobry moment, żeby wyjąć karty RX 580 8GB tanio, a i inne modele również mają atrakcyjne ceny. Linki masz w tym temacie. Co do samych kości to lepiej 2x16, nie mniej jednak 2x8GB w zupełności wystarczy. Powiem nawet, że montuje zwykle klientom 2x4GB i nie zdarza się, żeby ktoś "narzekał", że mu brakuje RAMu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ram tylko 2x16 (1 łatwiej sprzedać, 2 wolniej stracą wartość, 3 cywilne chipsety to tylko pamięci dual channel)

zwracam uwagę że ewentualna wymiana gpu na coś mocniejszego niż 1660ti to koniecznie wymiana zasilacza

a i kwestia monitora bo stary nie wiadomo czy ma hdmi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...