Jump to content
nemoein

Smartphone z dobrym aparatem do 900 zł (w polskiej dystrybucji)

Recommended Posts

Cześć, poszukuję telefonu dla dziewczyny, budżet to do 900 zł w Polskiej dystrybucji - najlepiej w jakimś sklepie stacjonarnym z możliwością wzięcia na raty.

Decydującym czynnikiem jest dobry aparat fotograficzny, pozostałe elementy jak podzespoły raczej nie mają większego znaczenia bo będzie służył w 90% do dzwonienia, przeglądania internetu i robienia zdjęć, no i czasem słuchania muzyki / oglądania netflixa zatem minijack i znośny dźwięk z telefonu mile widziany. Żadne gry czy wymagające aplikacje nie będą odpalane.

Na dzień dzisiejszy po researchu zostały mi 3 opcje (linki do sklepów oraz recenzji PurePc): 

- Redmi Note 7 + upgrade gcam z xda developers (ponoć robi świetne fotki po upgrade, a i całokształt bardzo dobry): https://www.x-kom.pl/p/482321-smartfon-telefon-xiaomi-redmi-note-7-4-64gb-neptune-blue.htmlhttps://www.purepc.pl/urzadzenia_mobilne/test_smartfona_redmi_note_7_juz_nie_xiaomi_ale_czy_nadal_dobry

- Motorola Moto G6 Plus, robi także dobre zdjęcia, sprawie wrażenie telefonu premium, a przy okazji ma dobrą jakość dźwięku w telefonie. (Recenzja dla G6, G6 plus którego chce kupić ma trochę lepsze podzespoły)  https://www.x-kom.pl/p/410741-smartfon-telefon-motorola-moto-g6-plus-4-64gb-dual-sim-granatowy-etui.html  https://www.purepc.pl/urzadzenia_mobilne/test_smartfona_motorola_moto_g6_sredniak_idealny

- Xiaomi Redmi Note 5 - tańszy bo za 750 zł, ale całkiem przyzwoity, walczy głównie ceną https://www.x-kom.pl/p/428384-smartfon-telefon-xiaomi-redmi-note-5-3-32gb-blue.html   https://www.purepc.pl/urzadzenia_mobilne/test_smartfona_xiaomi_redmi_note_5_krol_sredniej_polki

Jeśli macie jakieś inne propozycje, być może jakiś starszy flagowiec albo inny telefon + wgranie innego OS to jestem w stanie to zrobić, z góry dzięki za odpowiedzi:)

Edited by nemoein

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi, dziewczyna zdecydowała się na Redmi Note 7, ze względu na "nowszy wygląd" niż w przypadku Motoroli, aparat jest o niebo lepszy niż w jej starym i moim obecnym smartfonie (Lg K10 oraz Redmi Note 3). Ogólnie jest zadowolona.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W dniu 5.05.2019 o 16:01, Genocide napisał:

S8 ... choćby używka...

 

nic nie przebije tego telefonu w podobnej cenie!

https://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=1&idPhone1=4577&idPhone2=8161

Wybierz skalowanie do 12 Mpix, by porównanie było fair. Nokia 808 jako taki punkt odniesienia, jest dobrym "benchmarkiem" jakości. S8 robi zdjęcia sztuczne jak typowe aparaty kompaktowe, które walą filtry rozmywająco-wyostrzające, dzięki czemu zdjęcia wyglądają jak syntetyczna kupa. Jedyna nadzieja, że ten Samsung S8 nadaje się do fotografowania, to użycie oprogramowania, które pozwoli ominąć nakładanie tych dwóch "usztuczniających" i degradujących filtrów. Nie mniej jednak nadal rozdzielczość OPTYKI tego Samsung S8 (zapomnijmy o "megapikselach") jest na dosyć niskim poziomie.

To już większy potencjał widzę w polecanym przez kolegę Rott SONY XA1 PLUS ... pod warunkiem, że da się robić zdjęcia z pominięciem filtrów usztuczniających (jakiś program do przechwytywania w RAW czy coś takiego).

Jestem ciekaw porównania HTC U Ultra vs Samsung S8 vs SONY XA1 PLUS po wyłączeniu filtrów degradujących we wszystkich tych aparatach, po przeskalowaniu wszystkich zdjęć do jednej rozdzielczości (nie niższej, niż rozdzielczość modelu z najniższą rozdzielczością, czyli minimum 12 Mpix + porównanie po przeskalowaniu do modelu z najwyższą rozdzielczością). Wówczas można byłoby mówić o prawdziwym porównaniu jakości.

Redmi Note 7 którego wybrał kolega, robi zdjęcia przyzwoite jak na współczesny smartfon (podobne do HTC U Ultra):

(wybierz skalowanie do 12 Mpix):

https://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=1&idPhone1=9513&idPhone2=4577&idPhone3=8596

... czyli rewelacji nie ma (widać jak wypada w stosunku do SONY czy 808). Moim zdaniem wybór kolegi nemoein jest daleko za SONY XA1 - oczywiście nadal mam nadzieję, że da się przechwytywać zdjęcia choćby tego Redmi czy SONY do RAW, co pozwoliłoby usunąć tą "sztuczność" ze zdjęć.

Edited by Kyle

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...