Skocz do zawartości
JaNieZnamSie

Nowy Pc wyłącza się w losowych momentach

Rekomendowane odpowiedzi

Na początek to przepraszam nie wiem czy dobry dział 

Dzień dobry nie dawno złożyłem pc dla brata i wszysyko pięknie chodziło przez jakieś dwa dni 
Właśnie wtedy zaczął sam się wyłączać na początek rzadziej teraz coraz częściej i po uruchomieniu 
dzieła max 20 min i się wyłącza jak by tego było mało to po takim wyłączeniu nie mogę go normalnie 
uruchomić najpierw muszę odłączyć zasilanie na kilka sekund i po tym mogę znawu używać pc. 
Próbowałem przekładać ramy na wszystkie sposoby nie pomogło aktualizacje systemu i sterowników 
też nic jeśli chodzi o napięcie w Biosie wszystkie wartości mieszczą się w normach wiem że to nie 
rzetelne informacje i powinienem sprawdzić miernikiem. Ale chciałbym wiedzieć czy to w ogóle ma 
sens skoro na moje oko wina spada na zalilacz czy może to być spowodowane czymś innym skoro 
podzespoły są nowe?

Innnym tropem jest procek ktory wywla error podczas testu cppt

Z góry dzięki za pomoc
Zasilacz SilentiumPC Vero 500W L2 
Procesor AMD Rryzen 5 2600 
Grafa gtx 1060 strix 
Płyta Msi b450-A pro 
Dysk ssd viper m2 500gb 
Ram Viper Ddr4 2x4 3000Widget spanWidget spanWidget span

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, FxJ napisał:

Aktualizowałeś bios?

RAM masz wsadzić tak jak masz pokazane w instrukcji.

Biso aktualizowny, Masz rację jeśli włoże inaczej wywala mi komunikat więc są dobrze 

26 minut temu, Michikun napisał:

1. Sprawdź czy chłodzenie na CPU zostało dobrze zamontowane
2. Jakie taktowanie na pamięciach masz ustawione? Czy wgrałeś profil XMP w biosie?
3. Czy plan zasilania w windowsie ustawiłeś na "zrównoważony"?

Chłodzenie raczej dobrze temperatura nie dobija 40, ramy chodzą na 2133 i właśnie odpaliłem ten profil a-xpm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tej płycie powinny pójść na 3000MHz, 2933 MHz, a najniżej na 2800. Spróbuj tak ustawić i pamiętaj, żeby w windowsie w panelu sterowania zmienić plan zasilania na zrównoważony.

ps: wgrywałeś sterowniki do Ryzena/chipsetu?

https://www.amd.com/en/support/chipsets/amd-socket-am4/b450

Edytowane przez Michikun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź na innym zasilaczu w pierwszej kolejności bo to co daje silentium to loteria, skoro podzespoły nowe to wcale nie znaczy ze sprawne jakby były z ze starego kompa to na 100% stawiałbym na zasilacz o ile temperatury w normie a przy nowościach to może być więcej czynników

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...