Skocz do zawartości
Bushido

Referencyjna Vega 64 i aftermarketowe modyfikacje - warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

czy mamy na forum posiadaczy referencyjnych Veg 64, który robili

-OC

-UV OC

-Montowali wysokowydajne chłodzenia firm trzecich - np. Morpheus II

-Swapowali biosa LC na zwykłą 64.

 

Pozdrawiam!

Piotrek Z.

 

 

Edytowane przez Bushido
literówka w tytule

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że mało kto brałby się za tego rodzaju "zabawę", tym bardziej, że "suszarek" raczej nikt już nie kupuje. Nówki kupisz:

ASUS Radeon RX VEGA 64 ROG STRIX OC - 8GB HBM2 jest za 1886zł
Sapphire Nitro+ Radeon RX Vega 64 8GB nawet na morelach jest za 2099zł

Chyba gra nie warta świeczki, żeby kupować referenta, a potem wydawać 250-300zł na dedykowane chłodzenie + wysyłkę.

A na olx możesz dorwać niereferenty za 1300-1400 z długim okresem gwarancyjnym (minimum rok).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Michikun napisał:

Myślę, że mało kto brałby się za tego rodzaju "zabawę", tym bardziej, że "suszarek" raczej nikt już nie kupuje. Nówki kupisz:

ASUS Radeon RX VEGA 64 ROG STRIX OC - 8GB HBM2 jest za 1886zł
Sapphire Nitro+ Radeon RX Vega 64 8GB nawet na morelach jest za 2099zł

Chyba gra nie warta świeczki, żeby kupować referenta, a potem wydawać 250-300zł na dedykowane chłodzenie + wysyłkę.

A na olx możesz dorwać niereferenty za 1300-1400 z długim okresem gwarancyjnym (minimum rok).

 

No shit yo!

Internetów to mi jeszcze nie odcięli.

 

Mam vege 64. Pytam, bo zastanawiam się nad przyszłymi planami zakupowymi.

Upgrade do VII mi się nijak nie opłaca - musiałbym sprzedać vegaśkę i dołożyć 2000zł za +15-20% wydajności...

Navi zaczyna już śmierdzieć drugim polarisem, a szukam czegoś 80fps+ w 1440p...

A upgrade z częściami, które potem można odprzedać (z bardzo małą stratą wartości!!!). Nie jest takim złym pomysłem :)

 

Gdyby VII nie był zapchajdziurą za Navi - AdoredTV duzo mówił o problemach TSMC z 7nm. A Navi miało jakieś high-endowe modele, to spoko-loko. Wymiana wysokiego modelu co 2 generacje, miałaby sens.

Ale jak jest każdy widzi, i zżera mnie niepewność. Bo kasę to akurat muszę mądrze wydawać ;-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomimo posiadania Vega64 red devil i tak byłem średnio zadowolony. Na początek rozmontowalem, posmarowalem cieklym metalem i założyłem 2x120mm. Różnica temperatur i taktów była spora ale i tak mi nie wystarczyło. Zabawiłem sie w mega tani WC (koszt około 400zł) ba Cpu i GPU. Na gpu poszedł normalny chiński cpu blok + radiatory na VRM itd. W tej cenie kupiłem 1x120 miedziany Black ice nemesis +vortex 240 miedziany (cały zestaw nówkę wyrwałem za 270zł wiec i pompa i wentyle i liquid itd) dokupilem tylko extra blok z chin i jest cacy zegary około 1600 pamiatki 1060 i to podczas obciążenia (50° gpu/60°hmb) jest cicho i przyjemnie. Ogólnie to już dawno ogarnęłem bo i tak żaden blok nie był dostepny, teraz są wiec jak chcesz to pobaw sie w tanie WC. Wszyscy piszczą ze lipa itd a ja twierdzę ze można tanio i dobrze pokombinowac. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...