Skocz do zawartości
WitcherHaveBigSword

throttling Rx 570 od msi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na wstepie jestem nowy na forum wiec przepraszam za ewentualne bledy czy tym podobne, przychodze z problemem, posiadam Msi Rx 570 4gb armor oc, karte kupilem rok temu nowa i problem polega na throttlingu, karta w grach ZAWSZE osiaga 89 stopni czy to into the breatch czyli leciutka gra czy wiedzmin 3 to temperatura zawsze to 89 w windowsie jest 40/50, problem zaczął się niedawno +/- 2 tygodnie temu, zmieniłem paste na thermal gryzzly lecz absolutnie nic to nie dało, termopady też, baaa zmieniłem nawet w niej bios na starszy co też nie dało zadnego efektu, zmiana sterowników na starsze też nic nie daje aktualnie mam adrenalin 2019 19,3,2 moje podejrzenie pada na uszkodzenie czujnika temperatur lecz czemu raz pokazuje 40 raz 89 to pozostaje dla mnie zagadka, problemem jest to ze jak karta zacznie chodzic w 89 stopniach to wentylatory ktore nie sa za ciche odpalaja maksumalne obroty bodajze 2500rpm co wrecz boli fizycznie po jakims czasie, narazie ustawione mam stale obroty w msi afterburner na 45 czyli mniej wiecej tyle ile mialem ustawione przed tym problemem lecz problematyczne jest to ze karta kraci sredio 200mhz przy graniu i z takich 50fps robi sie 35, mam nadzieje ze znajdzie sie ktos bardziej obeznany w temacie niz ja i zdola mi pomoc, pozdrawiam 

Edytowane przez WitcherHaveBigSword

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro nowa pasta i termopady nie pomogły,nawiew większy nie pomógł prawdopodobnie karta ma jakąś wadę co skutkuje wysokimi temp.Jaką to tylko w servisie jakim mogą stwierdzić.Zrobiłeś baboka babrając w niej.Teraz odżałuj te 50 zeta czy coś i oddaj fachowcowi do sprawdzenia i ewentualnej naprawy.Sporo już sprawdziłeś więc będą sprawdzać inne opcje co przyśpieszy wszystko.Niestety karta może być też nie do naprawienia.Moim zdaniem nie ma co zwlekać bo ona w końcu padnie z takimi temperaturami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...