Skocz do zawartości
Raul

Compal + Netgear = /= 5GHz

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Od paru dni zmagam się z połączeniem kompa stacjonarnego wyposażonego w sieciówkę Netgear A6210 USB 3.0 z routerem Compal VMDG500 / CH7465LG-VM (HUB 3.0) na paśmie 5GHz. W teorii wszystko się wspiera plus ustawienia wydają się być ok. Co więcej telefony mi się łączą bez problemu po 5GHz. Dałbym sobie rękę skaleczyć, ale jestem prawie pewny, że kiedyś łączyło właśnie po 5GHz.

Próbowałem już chyba wszystkiego:

  • stery najnowsze
  • W10 pro
  • chyba wszystkich możliwych ustawień routera i karty sieciowej
  • router i karta sieciowa w ofległości 2m od siebie, nic nie zastawia
  • zapominanie sieci i dodawanie od nowa
  • osobna/ta sama nazwa sieci
  • różne kanały ustawianie ręcznie na podstawie badania ich obciążenia zewnętrznymi appkami
  • odłączanie wszystkich innych urządzeń od wifi
  • sieć jest ukryta, po dodaniu ręcznym "sprawdzanie wymagań" ---> "nie można połączyć z siecią" lub po chwili karta się resetuje, tak jabym ją odłączył od usb i podłączył ponownie
  • sieć odkryta, bez zabezpieczeń hasłem, to samo j/w
  • przeinstalowanie sieciówki (w tym bez softu Netgear, sam sterownik)
  • przeczytałem 50 różnych poradników - nic nie zadziałało
  • aż postanowiłem przyjść ze spuszczoną głową na forum

 

Screeny z obecnych ustawień. Jakieś pomysły?

Przechwytywanie.JPG

Przechwytywanie2.JPG

Przechwytywanie3.JPG

Edytowane przez Raul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, radiergummi said:

Ogranicz szerokość pasma sieci 5 GHz do 40 MHz.

Dzięki za hinta, ale niestety to samo (20/40 MHz). Dodatkowo zaobserwowałem, że na laptopie też nie łączy do sieci 5GHz (objawy takie same, łączy, łączy.. nie można połączyć), pomimo, że jestem prawie pewny, że kiedyś łączyło xd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem dziennik zdarzeń i znalazłem taki błąd powiązany z kartą sieciową, ale nie mam pojęcia, czy dotyczy on błędu połączenia z 5GHz. Czas logu jednak się zgadza gdy wykonałem próbę:

 

Rozpoczęło się resetowanie interfejsu sieciowego „NETGEAR A6210 WiFi USB3.0 Adapter”. Podczas resetowania sprzętu nastąpi chwilowe zakłócenie łączności sieciowej. Przyczyna: The network driver did not respond to an OID request in a timely fashion. Od ostatniego zainicjowania ten interfejs sieciowy został zresetowany następującą liczbę razy: 1.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten compal to od operatora jakiejś kablówki?

Nie baw się w ukrywanie ssid. To nic nie daje, a często rodzi problemy. Z resztą jeśli ktoś potrafi włamać się np na Twój router, to czy ukrywasz nazwę sieci czy nie, to dla niego nie ma znaczenia....

 

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...