Skocz do zawartości
Komentator_PPC

Powolna migracja z jednego SSD na drugi

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

aktualnie działam na SSD Crucial MX200 250 GB na Win7.

Przyszedł jednak czas na to, żeby kupić drugi SSD, większy, na który wrzucę nowy system - raczej jestem zdecydowany na czasem-problematyczny Win10... ;)

Sęk w tym, że chciałbym przez pewien czas pracować na dwóch OSach - migrację chcę przeprowadzić w ciągu miesiąca, dwóch, może nawet trzech - powoli sprawdzając co działa na nowym dysku/OSie, co mogę przerzucić bezpiecznie pomiędzy dwoma systemami (np. pliki i ustawienia pakietu Adobe) i tak dalej.

Docelowo chciałbym, aby mój obecny Crucial (aktualny dysk "C") po migracji i wyczyszczeniu stał się dyskiem - powiedzmy - "D", a nowy SSD, który dopiero kupię i wsadzę w puszkę - z dysku "D" (na którym będzie powoli stawiany Win10 wraz ze wszystkimi programowymi zasobami) - stał się po formacie Cruciala dyskiem "C".

Moje pytanie - jak uniknąć ogromnych problemów z zawirowaniami ze ścieżkami dostępu (dysk "C", dysk "D") już po pomyślnej migracji zasobów i programów na nowy SSD?

Crucial ma stać się magazynem danych (a w zasadzie magazynem roboczym na pliki: obrabiane pliki wideo w Premiere Pro, zdjęcia w Lightroomie i Photoshopie i tak dalej).

Macie jakiś pomysł jak to rozegrać?

Niestety - muszę działać w tym samym czasie na dwóch dyskach, żeby mieć stary, dobry OS (win7), na którym mam wszystko, i wszystko działa, i drugi (Nowy Crucial albo Adata, co najmniej 500 GB), na którym będę powoli budował system i wszystkie jego zasoby.

Może bezpieczniej będzie jednak odpinać poszczególne dyski i żonglować nimi tak, żeby jednocześnie był podpięty tylko jeden z systemem ("C"), i po wyczyszczeniu Cruciala dopiero wpiąć oba naraz?

Mam też 2 x 1 TB HDD typowego magazynu danych na Seagacie i Samsungu, tak gwoli dopowiedzenia. :)

Pomożecie?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...