Skocz do zawartości
devil162

Tani komputer z używanych części (1000zł)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jako że mój laptop powoli kończy swój żywot a kupno nowego uważam za nieopłacalne chciałbym złożyć sobie jakiś tani komputer z używanych części.

Komputer będzie głównie używany do przeglądania internetu, oglądania TV, seriali i filmów online. Chciałbym zagrać na nim w jedną gierkę a mianowicie Hearts of Iron IV. Rekomendowane wymagania dla niej to:

Cytat

 

System operacyjny: Windows 7 64-bit or newer

Procesor: Intel Core i5 750 @ 2.66 GHz / AMD Phenom II X4 955 @ 3.20 GHz

Pamięć: 4 GB RAM

Karta graficzna: ATI Radeon HD 6950 or NVIDIA GeForce GTX570 with 2GB VRAM

DirectX: Wersja 9.0c

Miejsce na dysku: 2 GB dostępnej przestrzeni

Karta dźwiękowa: Direct X- compatible soundcard

 

Z tego co wyczytałem na internecie gra potrzebuje dużą ilość GHz na single core. Więc skupiam się na procesorze który będzie mocny na single core. 

Nie potrzebuję monitora ( komputer podepnę do TV kablem HDMI), nie wliczam w komputer myszki, klawiatury, jakiś napędów DVD itd.

Nie chcę pisać budżetu bo nie znam się na częściach komputerowych i nie wiem ile może kosztować taki minimalny zestaw. Karta graficzna nie jest ważna jakoś bardzo więc któraś z rekomendowanych lub coś minimalnie lepszego.

Przeglądałem procesory z tej taniej półki, zauważyłem że często w takich "zestawach" używano i5 2400,  procesor ma 3.1 GHz, nie wiem czy w tej półce cenowej znajdę coś lepszego.

Płyta główna gdyby była z możliwością rozbudowy w przyszłości to było by fajnie, ale nie jest to konieczne bo to ma być bardzo tani zestaw przeznaczony tak jak pisałem tylko do ogladania seriali i do tej jednej konkretnej gry. 

Możecie coś mi polecić? Najbardziej mi zależy aby ten procesor był w miarę mocny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Składanie komputera pod jedną grę może okazać się "problematyczne" jak nagle zechcesz zagrać w inną :) absolutnie nie pakuj się w żadne starocie. Dadzą ci gwarancję na 3 czy 6 miesięcy, a jak coś padnie to potem będzie płacz i zgrzytanie zębów.

Co brać z Inteli, czyli co się opłaca pod względem cena/jakość (ceny za morele.net)

- Pentium G5400 - 299zł
- i3-8100 - 556zł
- i5-9400F - 749zł

Do tego 2x8GB Ram taktowane przynajmniej 3000MHz i karta graficzna RX 570 4GB lub RX 580 8GB.

Alternatywa jak chodzi o procesory AMD:
- Ryzen 2200G - 425zł
- Ryzen 2400G - 619zł

W drugim wypadku w zasadzie dedykowana karta graficzna Ci niepotrzebna.

Edytowane przez Michikun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Michikun napisał:

Składanie komputera pod jedną grę może okazać się "problematyczne" jak nagle zechcesz zagrać w inną :) absolutnie nie pakuj się w żadne starocie. Dadzą ci gwarancję na 3 czy 6 miesięcy, a jak coś padnie to potem będzie płacz i zgrzytanie zębów. 

56 minut temu, tesel napisał:

 

Do dziś mam w domu rodziców Intel Core 2 X6800 Extreme i działa bez zarzutów ;) procesor z 2006 roku, 13 letni procesor. Michikun dziekuje za odpowiedz ale będe musiał się wpakować w starocie, za niecały rok mam wesele także wydatków mam mnóstwo i procesory o których piszesz nie wchodzą w gre. 300 zł za najtańszy prcesor to za dużo. To ma być taniutki komputer, a jak coś padnie to nie będzie szkoda. Co do budowania komputera konkretnie pod jedną grę to raczej w nic innego nie będe grał bo od tego mam PS4 ;) a ten komputer ma mi służyć tylko do tej jednej gierki i zastąpić laptop do oglądania filmów i seriali online. 

Raczej szukam procesorów do tych 150 zł itd chce wydać na ten komputer absolutne minimum z wymienionych wyżej powodów.

 

Tesel dzieki zaodpowiedz również ale raczej chce sam złożyć komputer niż szukać gotowców na olx lub allegro.

Zapomniałem dodać że wszystkie części będe kupował na brytyskim ebayu bo mieszkam w Anglii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...