Skocz do zawartości
Pawcioco

Modernizacja za ok. 400 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Aktualnie posiadam sprzęt:

Płyta główna - Gigabyte GA-H55M-USB3
Procesor -  Intel Core i5 750
Karta graficzna - AMD HD 5770
Pamięć - KINGSTON DDR3 1333 Mhz CL9 2x4 GB
Zasilacz - BeQuiet Straightpower E7 600 W
Dysk SSD - Samsung 840 EVO 250 GB

Dysk HDD - WD Blue 1 TB

Dość leciwy sprzęt, który potrzebuje modernizacji. Budżet nie jest za duży, ale jedynie taką sumę jestem teraz w stanie wydać. Planowałem kupić jakąś używaną kartę,

ale filmy Foresta mnie zniechęciły :P Czy jest możliwa jakaś modernizacja z tym budżetem bez kupowania używanych kart graficznych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakim celu modernizacja? pomyśl nad gtx używanymi 950, 960, 1050, 1050ti. Są i mocniejsze modele, ale wątpiłbym w ich 100% sprawność mimo zapewnień sprzedawcy. Z nowych nic ciekawego nie ma - gtx 1030? daj sobie z tym spokój. 

Dobrze, że jest taki ktoś jak Forest, ale nie traktuj go jako wyznacznika awaryjności kart - on jest sam, a nad Wisłą są setki tysięcy kart w różnym stanie zużycia. Część z nich działa od nowości i "zdechnie" po np 10 latach, a część jest wyżyłowana, skatowana przez klienta i padnie po roku albo dwóch. Elektronika ma swój ograniczony czas życia.

 

Edytowane przez mrcszyman
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że mógłbyś kupić GT 1030, ale po co skoro jak później zmienisz inne komponenty to i tak będziesz musiał ją wymieniać... na lepszą/droższą.

Warto by było pomyśleć o zakupie nowego komputera na raty 0% skoro nie masz możliwości wyłożenia większej kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...