Skocz do zawartości
Sebaa

Zakup laptopa do zadań ogólnych, gry, multimedia itp..

Rekomendowane odpowiedzi

Hello,

dawno mnie tu nie było, oj dawno i znów jestem nie na bieżąco... Zatem po kolei...

[1] Facet, 40+, użytek prywatny,  zakup za gotówkę

[2] Win 10 w zestawie

[3] Matryca 15,6 (ewentualnie 17"), full HD, IPS, matowa

[4] Dysk tylko SSD, do tego możliwość montażu drugiego dysku HDD lub SSD - mam jakieś na stanie to sobie dorzucę jako magazyn

[5] 5000 - 5500

[5b] 2 - 3 lata, może dłużej, będzie używany na statku gdzie pracuję, w domu mam normalny komp stacjonarny, ale sporo pracuję

[5c] Zakup do 10 czerwca najpóżniej

[6] Wykonanie i materiały dobrej jakości, nie lubię tandety, mile widziana aluminiowa obudowa lub chociaż elementy z aluminium

[7] Full HD, Matryca IPS, matowa, zewnętrzy monitor raczej rzadko...

[8] Używany w pracy na statku ale nie służbowo, kabina, koja, mesa, centrum manewrowo-kontrolne i takie tam...

[9] WIedźmin 3, WatchDogs, CyberPunk jak (jeśli) się ukaże - FUll HD przynajmniej średnie detale

[10] Photoshop, DaVinci Resolve, Gimp, Visual Studio, Office, multimedia, oglądanie fimów itp

[11] Dobry dźwięk, podświetlana klawiatura, chętnie możliwość regulacji siły podświetlenia i koloru, klawiatura numeryczna, czytnik kart SD, matowa matryca, chętnie aluminiowa obudowa, nie biały czy różowy...

[12] Raczej nie Acer, ostatnio używam kilka lat HP ProBook 455, niestety ma procesor AMD i jest wolny, kiedyś służył mi tylko na wyjazdy, teraz korzystam z niego prawie codziennie i jest to momentami bolesne...

[13]   Dream Machines G1050Ti

        HP Pavilion Gaming i7

      MSI GL63

Lenovo Legion Y530

[14] To chyba tyle... Jak na początku napisałem, nie jestem na bieżąco, ale wydaje mi się, że procesor I7-8750H i karta GTX1050Ti to absolutne minimum dla sprzętu, który ma te 2 - 3 lata posłużyć, umożliwić w miarę płynną rozgrywkę i korzystanie z multimediów i programów graficznych, oczywiście do tego minimum 16 GB RAM i dysk SSD. Co możecie polecić i czy sprzęt z punktu 13 jest coś wart. Chodzi mi też o ogólnie pojętą bezawaryjność oraz dostęp do sensownego serwisu. To chyba tyle, buja tak, że na razie nic więcej nie przychodzi mi do głowy...

Pozdrawiam

    

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello,

Dzięki za odpowiedź...

@FxJ ten MSI nawet rozważałem, ale matryca...

Ale zwróciłem uwagę na tego Asusa SCAR II GL504GM - mieści się spokojnie w budżecie... Warto, czy lepiej jeszcze czekać, zastanawiać się...W innym sklepie jest trochę droższy z większym dyskiem SSD - Asus...

Jakoś nie rozpatrywałem Asusa jako takiego... Komputery stacjonarne  prawie zawsze składałem w oparciu o komponenty tej firmy... Nie mam jednak doświadczenia z jednostkami mobilnymi... Jak jakość, żywotność, serwis... Co do wymiany pasty pod chłodzenie, to dla mnie nie problem, myślę, że sobie z tym spokojnie poradzę.

@Michikun AMD odpada...

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...