Skocz do zawartości
jOOzio

Rozbudowa peceta [~400zł?]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Chciałbym rozbudować trochę mojego blaszaka, bo tak naprawdę brakuje mi klatek w Path of Exile i ew. World of Tanks :D. Komputer ma już jakieś osiem lat i doczekał się rozbudowy w SSDeka i dorzucone zostało 8Gb ramu. Oto jego specyfikacja:

Płyta główna: MSI 870-C45 
Zasilacz: XFX Core PRO 450W
Procesor: AMD Phenom II x4 955 (BE)
Grafika: Radeon Gigabyte HD 6850
Ram: 12Gb Goodram 1333 (w kościach 1x 4Gb i 1x 8Gb)

W internetach sprawuje się całkiem spoko. Procesor nie był podkręcany, a z tego co czytałem jest tu potencjał (założone jest chłodzenie Arctic Cooling Alpine 64 AC). Chciałbym na kartę (bo chyba wymiana czegoś innego nie ma tu sensu - proszę o sprostowanie jeśli się mylę) wydać mniej więcej 4 stówki, jednak jak dałoby się wstrzelić w mniej to będzie bardzo spoko :). Oczywiście w grę wchodzą używki. Czy kupno tej samej karty i łączenie jej ma sens? Jaki inny model można tu wrzucić? Proszę o pomoc. 

Pozdro 600 na rejonie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten rx570 za 4 stówki jest prawdopodobnie po koparce - w historii sprzedaży u tego allegrowicza (akurat jest jedna aukcja z tą ceną) jest wiele tych samych modeli, zarówno 570 nitro+ 4GB, 580 nitro+ 8GB special edition, jak i gtx 1070 typu blower czy gigabyte 1070 g1 rock. W części aukcji jest napisane "pracowała 8 miesięcy" lub zakupione/kupione wiele sztuk tego samego dnia w tym samym sklepie - dla mnie sprawa oczywista, ja osobiście bym uważał. Jeśli to nie przeszkadza, można zaryzykować, ewentualnie dołożyć te 50 dyszek i być nieco bardziej spokojnym, kupując rx 570 od kogoś innego.

Kiepsko dobrałeś kości ram - powinna być para kości o jednakowych parametrach, aby pracowały w trybie dual channel - wtedy mają trochę wyższą wydajność niż pojedyncza kość lub taki miks, jak u Ciebie.

Różnicę wyraźną zrobi wymiana gpu. Zastanów się nad takimi modelami, uszereguję wydajnościowo malejąco, filtr 370-420zł :

rx 570 4GB, rx 480 4/8GB, gtx 970 > rx 470 >> gtx 960 4GB, gtx 1050 ti

Spoiler

pomijam rodzynka gtx 1060, ten jest przeznaczony do kopania (rdzen P106-100)

 

Edytowane przez mrcszyman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek może i ma potencjał do OC ale to już stara platforma , wolna w stosunku do obecnych procków , spora część dzisiejszych 2-rdzeniowców wspomaganych HT ( I3 czy Pentium 2C/4T ) będzie od niego lepsza w wielu grach .

Niestety zmiana platformy to koszta dużo większe niż 400 zł .

Do gier to w tym budżecie wymiana karty + OC procka jak najwyżej ( do tego OC ramu ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz, reyden napisał:

Procek może i ma potencjał do OC ale to już stara platforma , wolna w stosunku do obecnych procków , spora część dzisiejszych 2-rdzeniowców wspomaganych HT ( I3 czy Pentium 2C/4T ) będzie od niego lepsza w wielu grach .

Niestety zmiana platformy to koszta dużo większe niż 400 zł .

Do gier to w tym budżecie wymiana karty + OC procka jak najwyżej ( do tego OC ramu ) .

Takiej odpowiedzi się spodziewałem. Zamierzam za jakiś rok czy dwa zmienić cały komputer, a do obecnego chciałem tylko coś dorzucić. Zdaję sobie sprawę z tego, że osiągów nie podniosę jakoś mocno, jednak chcę zdziałać na ich korzyść.

 

46 minut temu, mrcszyman napisał:

Ten rx570 za 4 stówki jest prawdopodobnie po koparce - w historii sprzedaży u tego allegrowicza (akurat jest jedna aukcja z tą ceną) jest wiele tych samych modeli, zarówno 570 nitro+ 4GB, 580 nitro+ 8GB special edition, jak i gtx 1070 typu blower czy gigabyte 1070 g1 rock. W części aukcji jest napisane "pracowała 8 miesięcy" lub zakupione/kupione wiele sztuk tego samego dnia w tym samym sklepie - dla mnie sprawa oczywista, ja osobiście bym uważał. Jeśli to nie przeszkadza, można zaryzykować, ewentualnie dołożyć te 50 dyszek i być nieco bardziej spokojnym, kupując rx 570 od kogoś innego.

Kiepsko dobrałeś kości ram - powinna być para kości o jednakowych parametrach, aby pracowały w trybie dual channel - wtedy mają trochę wyższą wydajność niż pojedyncza kość lub taki miks, jak u Ciebie.

Różnicę wyraźną zrobi wymiana gpu. Zastanów się nad takimi modelami, uszereguję wydajnościowo malejąco, filtr 370-420zł :

rx 570 4GB, rx 480 4/8GB, gtx 970 > rx 470 >> gtx 960 4GB, gtx 1050 ti

  Pokaż ukrytą zawartość

pomijam rodzynka gtx 1060, ten jest przeznaczony do kopania (rdzen P106-100)

 

Co do kości pamięci: to są takie same kości pod względem parametrów, jedyna rzecz to to, że jedna ma 4Gb, a druga 8Gb. Czy to robi "problem"?

Co do karty: przeglądam internecik pod kątem rx 570 oraz rx 480 i widzę, że 3/4 jest po koparkowych sytuacjach, normalnie dramat :D

 

Dzięki pany za podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jOOzio napisał:

Co do kości pamięci: to są takie same kości pod względem parametrów, jedyna rzecz to to, że jedna ma 4Gb, a druga 8Gb. Czy to robi "problem"?

Tak, to jest problem, miałem na myśli zestaw typu 2x2 GB, 2x4 GB, 2x8 GB itd. Twoje pracują w single channel.

Na tą chwilę dorzucając tylko grafikę możesz zyskać trochę fpsów, zabawa w overclocking jest warta świeczki, o ile sprzęt pozwala i masz wiedzę (lub ściągę z internetu). Tak czy inaczej, platforma jest stara i słaba, odkładaj fundusze na nowe elementy.

Edytowane przez mrcszyman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem tylko dodać, że wydatek 400zł na tego kompa nie uleczy dropów fps w path of exile (zależy od builda i czy grasz w party). Najtańszym rozwiązaniem jest tak jak było wspomniane rx570 lub jakiś gtx1050/ti (koniecznie min 4GB).

Duży plus Path of Exile to dośc dobre wykorzystanie wielowątkowosci cepa więc to jeszcze ratuje jakoś Twojego procka.

ps: na kompie z podpisu tez zdarzają się dropy w poe, szczególnie jak masz elementalistkę z inpulsą :) - a i tego nie trzeba żeby zajechać sprzęt w 3 osoby w party, czyli tak jak przeważnie gram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę, że to nie jest temat do takiej dyskusji ;)

 

wszystkie ustawienia przetestowane i nieistotne czy na high czy na low (chyba że włączysz global illumination i aa) gra chodzi podobnie - kwestia buildow, gry w party, jak wybuchaja 3 ekrany w delve na raz z 2 heraldow i inpulsy to bedą dropy, choć zauważalnie gra chodzi lepiej na R5 2600/DDR4 3200/GTX 1050Ti 4GB (testowane wymiennie na tym sprzecie też RX580 z podpisu) niż na i7 4771/DDR3 1600/RX580 z podpisu

 

ps: gram od bety więc temat problemów z dropami fps w poe naprawde nie jest mi obcy :D zarówno w rozdzielczości 2560x1080 jak i 1920x1080

Edytowane przez Yogi311

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że @jOOzio też może skorzystać, w końcu sam pisał, że gra i chciałby uzyskać kilka klatek więcej. Ja to grałem w PoE na samym początku jakoś. Kluczyk do zamkniętej bety dostałem w pierwszych dniach po jej odpaleniu. Co do wspomnianego WoTa to na Ryzenie 2400G mam 65-75 FPS zależnie od mapy, więc skoro Vega 11 sobie radzi to taki RX 570 tym bardziej da kopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...