Skocz do zawartości
Peace17

27" 144Hz WQHD do ~3k PLN

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Niedawno korzystałem z Waszej pomocy, aby zbudować zestaw komputerowy. Z powodzeniem zestaw został złożony i działa aż miło.
Ostatnim etapem modernizacji jest zakup nowego monitora (stary LG 27MA73D) nie spełnia już moich oczekiwań.

Dużo czytając na forach polskich i zagranicznych zauważyłem, że polecane są głównie 4 monitory:
1. ViewSonic XG2703-GS
2. ASUS ROG PG279Q
3. Gigabyte Aorus AD27QD
4. AOC AGON AG271QG

Moje oczy skłaniają się ku ViewSonic, ale podobno Gigabyte jest równie atrakcyjną opcją.

Chciałbym prosić Was o doradzenie mi w kwestii, który z powyższych monitorów jest tym „najlepszym” jeśli chodzi o wykorzystanie głównie pod gaming.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, FxJ napisał:

https://www.amazon.com/ViewSonic-XG2703-GS-G-Sync-Monitor-DisplayPort/dp/B01LWJMM1S
https://www.amazon.com/FreeSync-Monitor-Exclusive-2560x1440-Response/dp/B07MVX3PKS/

W obu mogą występować uloty światła. Oba mają kiepskie obudowy. Zamów i sprawdź, jak będzie słabo zwracaj.

Który ma lepszą matryce? Oczywiście że Aorus.

Gigabyte Aorus AD27QD - matryca od inolux, 10-bit, DisplayHDR 400

 

pr_2019_1_16_12_26_37_678_04.jpg

Najlepiej jakiś wysięgnik vesa na OLX znaleźć z importu.

Dzięki za odpowiedź.
Czytałem, że ViewSonic ma jedne z lepszych QA jeśli chodzi o monitory. Co do Aorusa - aktualna parta dostępna na rynku jest kiepskiej jakości i praktycznie ciężko trafić na dobrą sztukę. Trochę mam też mieszane uczucia, gdzie tak naprawdę nie mają 10 bitowej matrycy, a 8 bitów + FRC oraz z tym HDR to też trochę popłynęli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...