Skocz do zawartości
ragern

Wycena używki

Rekomendowane odpowiedzi

Hej znalazłem 2 używane zestawy aczkolwiek mam zaoferować sprzedawcy cenę. Dajcie znać ile mu krzyknąć i czy w ogóle warto się pakować w te zestawy. 

 

1.

I7 4790K processor - standaard op 4 ghz, overclock tot 4,4 ghz

GTX 980 ti lightning 6GB van MSI

Asrock z97 extreme4 moederbord

8GB DDR3 RAM van elixir - 1600 mhz

SSD - Samsung 840 evo 256GB

SSHD - Seagate 1TB hybride 

Cooler Master V750 

Cooler Master hyper 103 cpu

Cooler Master HAF X 

Moja propozycja za ten zestaw to 2600

2.

Moederbord: Asus MAXIMUS VII RANGER
Videokaart: Asus Nvidea GTX 970
CPU: Intel 4690k @ 3,50 Ghz 
CPU waterkoeling: Corsair hydre H100X
Ram: Corsair vengeance 12GB DDR3 @1600 Mz
SSD: 250 GB
HDD: 1TB
Cm trooper storm

Moja propozycja za ten zestaw to 1800?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie pakowałbym się w to. Oczywiście jak ci ktoś da 2 lata gwarancji na taką używkę to spoko, ale... spójrz tutaj. Masz ciekawy zestaw za niecałe 3200zł, kupujesz nowy sprzęt, długa gwarancja i nawet masz możliwość zejścia z ceny na niektórych komponentach.

https://www.morele.net/inventory/info/0ddab9f3/

Weź też pod uwagę, że w tym 1 zestawie, który podałeś CPU + GPU bierze pod obciążeniem ok. 500 W.

Dla porównania zestaw, który ci dałem bierze ok. 300W. Jak sam widzisz różnica jest spora, ale to już "odwieczny" problem - "czy lepiej wydać trochę mniej na starszą generację czy lepiej dołożyć i kupić nowy sprzęt"

 

Edytowane przez Michikun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja nawet miesięczna w ogóle nie wchodzi w grę tylko tyle że mogę na miejscu stress test zrobić. Przyznam szczerze, że te 2600 to jest moje maksimum na ten moment dlatego myślałem o uzywkach. Pierwszy zestaw o ile sprzedawca się zgodzi na taką kwotę wydaje mi się spoko. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ragern Zawsze można zmontować ekonomiczny koszyk za 2600 w oparciu o GTXa 1660 - fajnie się podkręca można nawet 15% wydajności zyskać. Kupujesz coś takiego, po wejściu nowej generacji Ryzenów wymienisz procka a ten sprzedasz i tak spokojnie za 450-500zł jako używany na długiej gwarancji :)

https://www.morele.net/inventory/info/a9e2db4d/

Tu masz kilka słów o tej karcie, warto zobaczyć caly filmik.

 

Edytowane przez Michikun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jasne :) napisz też jaki masz monitor i ogółem jak zamierzasz czekać to tak albo brać kartę GTX 1660 i podkręcić, wtedy będziesz miał wydajność w zasadzie identyczną co GTX 1660 Ti albo dołożyć i brać RTX 2060, to już będziesz miał kartę na lata. Tak jak w filmiku karta GTX 1660 Ti sama w sobie jest super, ale znajduje się w takim "nieprzyjemnym" punkcie, gdzie do RTXa brakuje jej wiele, a młodszy brat po podkręcaniu praktycznie ją dogania. Oczywiście z innymi częściami podobnie, możesz wziąć np. zasilacz z certyfikatem 80 Plus Gold zamiast 80 Plus Bronze. To już wszystko kwestia indywidualna :) W każdym razie to płacenie 700 euro za wysłużony sprzęt bez gwarancji byłoby głupotą i cieszę się, że nie "wpakujesz się w maliny" tylko po prostu poczekasz. 

https://www.morele.net/karta-graficzna-palit-geforce-rtx-2060-gamingpro-oc-6gb-gddr6-ne62060t18j9-1062a-4143849/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, ragern napisał:

 To już chyba lepiej poczekać chwilkę 

jak możesz czekać to jak najbardziej - bo te zestawy to juz starocie 

i może budżet ci wzrośnie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...