Skocz do zawartości
Firedash

Laptop z dobrym chłodzeniem.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

przeglądałem ostatnio laptopty, bo zastanawiam się od dłuższego czasu nad jakąś mobilną maszyną do programowania. Potrzebne mi jest jedynie coś co ma i5 z 4 rdzeniami, 16 GB RAM i samym SSD i takie laptopy zaczynają się już od 3-3,5k zł i to nawet z jakąś namiastką grafiki, żeby pograć w wolnych chwilach w jakieś starsze gierki. Niby specyfikacja super jak na moje potrzeby, ale mnie też interesuje bardzo chłodzenie, bo nawet nie chodzi o samą wydajność, co o kulturę pracy. Na razie zastanawiam się nad mniej więcej czymś takim:

https://www.x-kom.pl/p/480922-notebook-laptop-156-dell-vostro-3580-i5-8265u-16gb-256ssd-win10pro-fhd-r520.html

Może ktoś poleci jakiś inny model, który nie jest gamingowym klocem, ale w miarę dobrze radzi sobie z odprowadzaniem ciepła? Może warto dołożyć nawet i te 1-1,5k do jakiegoś droższego modelu, który ma dużo lepsze chłodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana pasty nie wiele pomoże jak masz uszkodzony lub mocno zasyfiony układ chłodzenia - szczególnie wentylatory i ich szpary w obudowie .

Zresztą pasta paście nie równa ( czy termopad termopadowi ) co innego silikonowy glut a co innego jakiś ciekły metal jak CLP/CLU czy Kryonout

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...