Jump to content
Thorinos

Zestaw komputerowy monitor+jednostka do 3000 zł

Recommended Posts

Witam Wszystkich.

Chciałem prosić o poradę, otóż mój chrześnik ma mieć komunie i muszę złożyć komputer do gier. Nie chcę komputera z marketu, chcę Was prosić o poradę jakie podzespoły, aby złożyć kompletną jednostkę oraz jaki kupić monitor (minimum 20 cali) aby calość wyniosła MAX 3000 zł. Wiem ze budżet nie jest specjalnie wysoki, ale wiem też, że użytkownicy tego forum najefektywniej go wykorzystają.

Z góry dzięki za odpowiedzi 

Edited by Thorinos

Monitor

21,5" - BenQ GW2270H za 365 zł .

24" - AOC 24B1XHS za 459 zł lub Samsung LS24F350FHUXEN za 469 zł

Zestaw z polecanych za 2 000 zł na platformie AMD - https://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_maj_2019?page=0,4

Do tego jakaś buda , klawa i mysz - za łączną kwotę ~300 zł .

• Upvote 1

Bierz tak :)

https://www.morele.net/inventory/info/a9e2db4d/

Do tego jakiś monitorek. Tutaj masz zdecydowanie mocniejszą kartę graficzną i komp taki typowo pod małolata, będzie go miał spokojnie na 5-6 lat :). Składałem niedawno podobny kuzynowi małemu (chodzi do podstawówki) jest zachwycony :)

np.

https://www.morele.net/monitor-philips-223v7qhab-00-1292607/

lub

https://www.morele.net/monitor-aoc-m2470swda2-831822/

Edited by Michikun

nie przesadzajcie z tymi monitorami na wzroku nie warto oszczędzać kupowanie obecnie czegoś mniejszego niż 23.5-24" mija się z celem a i cenowo dużo taniej nie jest niż 24" ips 500-600zł i masz do wyboru najlepsze modele fhd ips na rynku (o ile wystarczy ci 60hz ale nawet 75 w tej cenie mże się trafić) iyama z pivotem XUB2493HS-B1 albo benq gw2480 (wiadomo ceny obecnie ze wgledu na okres komunijny powyżej średniej ale bez przesady)

Proszę, powiedzcie mi jeszcze jak to jest z gwarancją na te podzespoły? Przykładowo kupuję zestaw z x-komu składam go sam gwarancję otrzymuję 2 lata na każdy podzespół tak ? W razie uszkodzenia wypinam podzespół i mogę zanieść go zareklamować do sklepu stacjonarnego ?

I ponawiam pytanie: jaki system do takiego komputera?

Czy taki zestaw jak w linku poniżej będzie ok ? Zasilacz wydoli ?

https://www.x-kom.pl/lista/ejoypigvo

Edited by Thorinos

Czas gwarancji jest różny , od 2-3 lat do 5 czy nawet 10 lat na niektóre podzespoły .

Monitor , buda i nagrywarka mają 2 lata gwary , dysk , zasilacz i ram 5 lat , reszta elementów ma po 3 lata gwary .

System - tylko Win 10 obecnie .

Zasilacz spokojnie da radę .

• Upvote 1

Nie ma znaczenia czy składasz sam czy składa ci sklep lub kolega , gwarancja jest na poszczególne podzespoły , jak coś padnie to poprostu wymontowujesz i odsyłasz do sklepu lub na RMA bezpośrednio do dystrybutora / producenta / serwis .

• Upvote 1

No tak tylko chodzi mi o to, że wtedy daję fakturę no bo wiadomo i jeśli nie będzie na niej usługi montażu to czy mogą mi podważyć gwarancję na podstawie "podzespół był źle zlożony" ?

@Thorinos Nie myśl, że osoby które składają to w sklepie mają jakieś specjalnie uprawnienia, czy chociaż szkolenia w tym kierunku. To nie jest czyszczenie komina czy zakładania gazu w domu. Producenta nie obchodzi, czy złożysz to sobie sam czy ktoś ze sklepu.

• Upvote 1

Rozumiem to chciałem usłyszeć, nie jestem obeznany w temacie. Dzięki wielkie za odpowiedzi. W taki razie skoro mówicie że ta konfiguracja będzie ok to składam zamówienie. 

Ze składaniem to jest tak, że dopóki nie będzie fizycznego uszkodzenia to może to nawet wytresowany kot robić a wpływu na gwarancję nie będzie żadnego. Gorzej jak wyłamiesz jakiś port, pin itp, ale myslę, że nawet jakiś płaskoziemca czy inny antyszczepionkowiec nie zepsułby tego tak łatwo.

• Upvote 1

No też tak uważam :P nie chodzi mi właśnie o uszkodzenia mechaniczne spowodowane nieumiejętnym składaniem, a późniejsze ewentualne wady sprzętowe jakie może sprzęt w czasie wykazać. 

Edited by Thorinos

Szybka lektura "gógle" i odpowiedź: nie musisz trzymać, jeśli kupiłeś na odległość i nie są to towary typu kosmetyki, leki, dane na płytach cd/dvd/winyle itp.

http://www.reklamacje.online/zwrot-lub-reklamacja-bez-oryginalnego-opakowania/

Ja tam takie graty trzymam w razie czego.

Edited by mrcszyman
  • Upvote 1

Za to jak byś chciał reklamować to masz wszystko co ci potrzebne, folie antystatyczną i pasujące pudełko oraz gdzie trzymać wszystkie akcesoria by się nie pogubiły. Powinny się zmieścić do pudełka po obudowie od PC.

• Upvote 3

Osobiście zawsze wolę więcej pamięci niż mniej ale da się żyć z 8. Oprócz tego pamięć najłatwiej z czasem dołożyć, kwestia odłączenia zasilania, zdjęcia boku budy i wciśnięcia pamiątek w sloty ;)

Więc gdy bardzo trzeba oszczędzać - można oszczędzić a z czasem jak się budżet poprawi dorzucić kostkę czy dwie.

23 godziny temu, Thorinos napisał:

Widzę, że większość gier ma na zalecanych wymaganiach 16 GB RAM.

Tak zaraz obok GTX 1070 Ti / RTX 2060.

To ryzen więc nie kupuj 2x4GB i nie dokupuj kolejnej 2x4, kup 8GB w jednej kości a drugą sobie dokupisz w ciągu np. 2 miesięcy.