Skocz do zawartości
Mru 44

Laptop do gier 6-9k

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, proszę o pomoc w dobraniu maszyny do gier, wrzucam ankietę: 

[1] facet 30+/ jest opcja na firmę, raczej za gotówkę 
[2] jak będzie Windows to ok ale mogę brać śmiało bez
[3] matryca 17.3, waga i bateria nie są istotne
[4] SSD min 512Gb, HDD może być ale nie musi 
[5 a] mogę wydać w zasadzie do 9k ale nie chce przepłacać za zbędne bajery. Fajnie by było się zmieścić w graniach 6.5-7k. Tylko nówki sztuki z gwarancją. 
[5 b] Używanie kilka lat, tak do 4-5. W domu jest inny laptop do prac „biurowych”, ten ma być w 90% do grania / 10% filmy 
[5 c] Chciałbym go kupić w ciągu miesiąca ale mogę poczekać na coś ciekawego
[6] Dość ważna jest jakość wykonania, lubię dopracowane rzeczy. Fajnie jakby się nie rozleciał po miesiącu użytkowania. Długość pracy na baterii bez znaczenia, będzie używany głównie w domu. BARDZO zależy mi na kulturze pracy. Zdaję sobie sprawę, że to laptop gamingowy (= suszarka) ale może uda się znaleść kompromis między wydajnością a dB? 
[7] rozdzielczość 1920p. Matryca raczej IPS>TN, bardziej matowa niż błyszcząca. Zdaję się na was, chodzi o dobre nasycenie kolorów i w miarę ok kąty widzenia (żeby można było obejrzeć film w 2 osoby bez wykręcania szyi). Jeśli jest możliwa namiastka ekranu Retina z MacBooków?
[8] Używanie w domu, sporadycznie wyjazdowo (nie, nie mam miejsca żeby postawić pudło ;) )
[9] Gry zarówno stare jak Gothic 2 jak i nowsze typu Wiesiek 3, Mass Effect: Andromeda, Divinity 2,  Starcraft 2, Diablo 3, czekam też na Cyberpunk 2077 i Metro:Exodus. CS’y czy Battlefield mnie nie interesują. 
[12] Celuję w MSI / Asus ale jestem otwarty na propozycje. Zastanawiałem się też nad Hyperbook albo Dream Machine ale nigdy nie składałem u nich kompa i trochę obawiam się o hałas i temperatury. Myślałem o czymś z grafiką GTX 1070 albo 1660 Ti, fajnie jakby dało się odpalić Metro:Exodus albo Cyberpunk może nie na ultra ale na wysokich. Ray Tracing mi nie potrzebny. Bardziej zależy mi na kulturze pracy niż na wyżyłowaniu ostatniego FPS. Wiem, że ciężko będzie mi dogodzić ale próbujcie :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...