Skocz do zawartości
evilmg

Upgrade i5 4460

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Pewnie już z milion razy czytaliście coś podobnego. Obecnie siedzę sobie na takiej konfiguracji:

CPU: i5-4460

MOBO:  Gigabyte GA-B85M-D3H

RAM:  Ballistix Ballistix Sport, DDR3, 8 GB,1600MHz, CL9

GPU:  Gigabyte Radeon R9 280 OC 3GB (384Bit)

a wszystko na zasilaczu FSP/Fortron HYPER 500W.

I podstawowe pytanie - da się to jeszcze reanimować? Myślałem nad dołożeniem ramu i wymianą karty graficznej, ale mam wrażenie, że to już trochę łatanie problemu na agrafki. Zostaje jeszcze niby opcja stopniowej wymiany wszystkiego, ale w takim wypadku od czego w ogóle zacząć? 

Ah, do czego używam PC? Głównie gry mmo, najczęściej odpalam Final Fantasy XIV, gdzieś tam kurz zbiera jeszcze WoW, no i... nadchodzący Cyberpunk nie wygląda źle :P W sumie nie interesuje mnie wyciskanie ultra detali z AAA, ale miło byłoby zmieścić się w średnio-wysokich.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stopniowo nie ma opcji, jedynie kartę graficzną możesz wymienić bez ruszania wszystkiego innego. Napisz ile chciałbyś wydać, bo nie wiemy co Ci zaproponować. Wstepnie GTX 1660 Ti lub RTX 2060.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze by było Core i7-4790 wrzucić

ram 2x 4GB?

ssdeka masz?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kusi mnie żeby się szarpnąć na tego rtxa, ale zastanawiam się jak on z leciwym przecież prockiem będzie działał...

Tak, ram to dwie kostki po 4GB. Zastanawiałem się nad dodaniem im kolegów, bo mobo ma jeszcze 2 sloty.

Cholera, o ssdeku nie pomyślałem nawet szczerze mówiąc. Będę musiał się trochę zagłębić w temat.

Edytowane przez evilmg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...