Skocz do zawartości
ulala

Jaki procesor do płyty msi b250m pro-vd

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki 4 rdzeniowy procesor kupić do tej płyty (lga1151)? Mam obecnie pentium g4600 i daje radę (nie wykorzystuję komputera do żadnych wymagających zadań, czasem w coś pogram) ale np. rage2 wymaga co najmniej quadcore więc muszę zmienić. Nic z 8 generacji nie wsadzę (np. i3 8100) bo podobno płyta nie obsługuje(?). Nie wiem, wywalić płytę i kupić jakiegoś ryzena z najtańszą płytą i zamknąć się w 6 stówkach? Mam ssd na m2, nic więcej mi niepotrzebne oprócz tego i dwóch slotów na ram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz bardzo dużo wyborów, wszystko zależy od budżetu :) do tej płyty możesz wsadzić wspomniany wyżej procesor, ale również takie procki jak:
i5-7600
i5-7500
i5-7400
i7-6700
i5-6600
i5-6500
i5-6400

To jest to na czym powinieneś się skupić :) wszystko zależy od budżetu.
 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, ulala napisał:

Dzięki. Czyli to bez sensu bo cenowo w porównaniu z obecną generacją ceny tych staroci to jakieś jaja, płyta leci na śmietnik.

Przemyśl to, żeby nie było że wpakujesz się w jakiegoś Ryzena 1200 bo zobacz jak te intele wypadają w porównaniu z najsłabszym "ryśkiem"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym mimmo wszystko poczekał na premierę ryzenów 3000 i wtedy podjął decyzję kupnie nowej platformy. Na tę chwilę w zdecydowanej większości gier i7 7700 będzie wydajniejszy od jakiegokolwiek rysia.

edit. computex jest za póltora tygodnia,  wtedy AMD ma przedstawić nową ofertę na ten rok, dostępność sklepowa trzeci kwartał, być może już od lipca, a może równie dobrze być od września.

Edytowane przez mrcszyman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.05.2019 o 09:56, Michikun napisał:

i5-6500

poszukałbym takiej używki i dotrwał do jesieni [maja być te nowe ryski i dopiero wtedy pomyślałbym o czymś nowym]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...