Skocz do zawartości
Pawcioco

GTX 960 4 GB do tytułów esportowych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zastanawiam się nad zakupem nowego GPU, bo obecny mocno nie domaga wydajnościowo. Gram głównie w tytuły esportowe (WoT, R6S, WT, CSGO). Moja obecna konfiguracja:

Płyta główna - Gigabyte GA-H55M-USB3
Procesor -  Intel Core i5 750
Karta graficzna - AMD HD 5770
Pamięć - KINGSTON DDR3 1333 Mhz CL9 2x4 GB
Zasilacz - BeQuiet Straightpower E7 600 W
Dysk SSD - Samsung 840 EVO 250 GB

Dysk HDD - WD Blue 1 TB

Na  tytuły AAA mam za słaby procesor, więc szukam czegoś taniego i używanego, zastanawiam się na GTX 960 4 GB. Nie wiem jaka jest jego rozsądna cena w tej chwili oraz czy będzie to odpowiednia karta do mojego zestawu i do gier, które przedstawiłem. Jakbyście mieli coś odpowiedniejszego do mojego zestawu i tańszego to prosiłbym o napisanie. W tych grach nie potrzebuję grać na ultra, wystarczy, że będzie stabilny 60 fps na średnich (wysokie byłyby mile widziane, ale nie są konieczne).

Edytowane przez Pawcioco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupuj RX 570. Tu masz porównanie obu kart:

https://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GTX-960-vs-AMD-RX-570/3165vs3924

Na allegro znajdziesz tych RXów na pęczki, szukaj takich z gwarancją, twój zasilacz sobie spokojnie poradzi, gdybyś chciał coś mocniejszego to możesz brać RXa 580 8GB z outletu np. takiego:

https://www.intexpc.pl/p/karta-graficzna-xfx-radeon-rx-580-gts-pci-e-8gb-gddr5-256bit-outlet-661286,2192

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już dawno temu bym kupił RXa, tylko jedynym jego minusem jest to, że był bardzo popularny do koparek, a nie chciałbym kupić zajechanej karty od jakiegoś janusza, który napisze, że stan igła.

Edytowane przez Pawcioco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jest mała szansa, że przy używce się "natniesz" na takie coś. Nawet kupując niby z drugiej ręki na olx może się okazać, że gość wcześniej odkupił GPU taniej od "kopacza", a teraz je puszcza dalej w świat po ogrywaniu przez parę miesięcy.

Napisz jaki masz budżet to określimy na co cię stać. Nie myślałeś ogółem nad ciut większą inwestycją? Bo jakby nie patrzeć to naprawdę stara platforma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie stać mnie obecnie na kupienie nowego solidnego zestawu, a po drugie nie potrzebuję aktualnie jakiejś super wydajnej jednostki, bo jak napisałem potrzebuje tylko komputer do grania w tytuły esportowe. Co do budżetu to myślę, że tak do 350 zł, może być odrobinę więcej, ale jak mówię nie potrzebuję grać na ultra, więc też wolę zaoszczędzić i wydać w przyszłości na co innego,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Michikun napisał:

Głównie chodzi mi o to, że na takim Ryzenie 2400G w World of Tanks jak poprzesuwasz odpowiednio suwaki to masz lekko 65-70 FPS i to bez podkręcania iGPU. 

Nie jestem pewny czy iGPU dałoby radę w R6S, ale i tak musiałbym kupić nowe Mobo i pamięci RAM pod Ryzena, aby to zadziałało co pewnie 3 razy przekroczy budżet.

Edytowane przez Pawcioco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Pawcioco napisał:

Ok, jeszcze apropos tego rx 470, to czy jest mniejsze ryzyko kupienia  karty po koparce niż przy rx 570?

Jak masz takie opory, a nie masz dość gotówki w tej chwili to może po prostu skorzystaj z oferty media expert zapłać teraz połowę, a drugą część wpłacisz za pół roku. Albo idź w raty 0% i weź lepszą kartę jeśli chcesz mieć pewniaka. Niestety przy używkach zawsze jest ryzyko.

Media expert ma najsłabsze Turingi (1650, 1660) w cenach bardzo zbliżonych do sklepów morele czy x-kom. Decyzja należy do ciebie w co chcesz się pakować.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karty RX 470/480 i RX 570/580 to karty które najbardziej "ucierpiały" na biznesie koparkowym, chyba tylko GTX 1060 porównywalnie został "wybity" przez kopaczy. Niestety taka smutna prawda.

Możesz spróbować z tą kartą wpisujesz kod GRAFIKA7, dostajesz zniżkę i dobierasz raty wedle preferencji.

https://xtreem.pl/karty-graficzne/1077-kfa2-geforce-gtx-1660-1-click-oc-6g-60srh7dsy91k.html

Edytowane przez Michikun
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...